Microsoft, yanlışlıkla Windows 12 arayüzünü paylaştı
 1. Anasayfa
 2. Windows

Microsoft, yanlışlıkla Windows 12 arayüzünü paylaştı

0

Microsoft, Ignite 2022 etkinliğinde yanlışlıkla Windows 12 arayüzünü paylaştı! İşte arayüzdeki yenilikler…

Microsoft, geçtiğimiz gün gerçekleşen bir konferansta Windows 12 arayüzünün görüntülerini paylaştı. İki yıl sonra yani 2024 yılında piyasaya çıkacak Windows 12 tasarımı için ön bilgi oluştu. Peki, Microsoft’un 2024 yılında çıkaracağı Windows 12 arayüzündeki yenilikler neler? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.
Windows 12’de görev çubuğu, ekranın alt bölümünde yer alıyor

Microsoft, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Ignite 2022 etkinliğinde ‘yanlışlıkla’ Windows 12 arayüzünü paylaştı. Bu sayede şirket, bir yandan tasarımı bekleyenlerin merakını da giderdi.

Microsoft’un yanlışlıkla paylaştığı görselde Windows 12 arayüzü tam olarak belli olmadığı için Windows Central, tasarıma sadık kalacak çizim yaptı. Bu nedenle yukarıda yer alan görsel, Windows 12’nin yanlışlıkla paylaşılan görseli değil, ona çok benzeyen Windows Central’in tasarım doğrultusunda çizdiği arayüzü yansıtıyor.

Yeni tasarımda görev çubuğu ekranın alt bölümünde yer alıyor. Sistem simgeleri sağ üst köşede ve hava durumu ise sol üst köşede görünüyor. Yüzen arama menüsü ise ekranın orta- üst bölümünde konumlandırılmış. Öte yandan Windows 12, dokunmatik cihazlar için uygun hale getirilecek. Teknoloji devinin yeni işletim sisteminde kullanıcı deneyimini üst seviyeye çıkarmak için ana hedefi bu olacak.

Öte yandan Microsoft, Windows 11 için hala Ekran Kaydı ve Not Defteri özelliği için de çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde bir sosyal medya gönderisinde Not Defteri özelliğinin paylaşıldığı görsel ortaya çıktı.

Siz okuyucularımız bu hakkında ne düşünüyorsunuz? Windows 12 için beklediğiniz ve olması gerektiğini düşündüğünüz yenilikler neler? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir