Telegram’ın Hikâyeler Özelliği Tüm Kullanıcılar İçin Bedava Oldu!
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Telegram’ın Hikâyeler Özelliği Tüm Kullanıcılar İçin Bedava Oldu!

0

Geçtiğimiz haftalarda Telegram’a eklenen hikâye özelliği tüm kullanıcılara ücretsiz oldu. Önceden sadece Telegram Premium aboneleri gönderi paylaşabiliyordu.

Bundan birkaç hafta önce sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, popüler anlık mesajlaşma uygulaması Telegram’a hikâye özelliği geldiğinden bahsetmiştik. Ancak bu özelliğin garip bir tarafı vardı. Öyle ki hikaye paylaşmak isteyen kullanıcının Telegram Premium abonesi olması gerekiyordu. Paylaşılan hikayeler ise Telegram’ı ücretsiz olarak kullanan kullanıcılar tarafından da görüntülenebiliyordu.

Şimdiyse bununla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Telegram ekibi, hikaye özelliğini tüm kullanıcıların erişimine açtı. Yani artık Telegram Premium abonesi olmayan kullanıcılar da gönderiler paylaşabilecekler. Ve evet, tüm kullanıcılar, paylaşılan hikayeleri görüntüleyebiliyorlar.

Telegram’ın Hikâyeler özelliği, rakiplerinden daha fazla imkân sunuyor:

Kullanıcılar, hikâyelerinin her birinin kimler tarafından görülebildiğini kontrol edebilecek. Herkes, kişiler, seçilen birkaç kullanıcı veya yakın arkadaş listesi gibi seçeneklerle bu yapılabilecek. Telegram hikâyeleri, sohbet listenizin üst kısmında yer alacak. Bunu istemezseniz hikâyeleri gizleyebileceğinizi de ekleyelim. Bunların yanı sıra hikayelere bağlantı, yazı ekleme ve diğer insanları etiketleme gibi seçenekler sunulacak. Ayrıca, BeReal’dan bildiğimiz hem ön hem de arka kameradan fotoğraf çekip paylaşma özelliği de hikâyelerde bulunacak.

Özelliğin en dikkat çeken kısmının, hikâyelerin süresini keyfinize göre ayarlayabiliyor olmanız olduğunu söyleyebiliriz. Bu şekilde hikâyelerin süreleri 6, 12, 24 ve 48 saat veya Instagram’da olduğu gibi kalıcı olarak ayarlanabilecek. Son olarak, Telegram’da paylaştığınız bir hikaye için sonradan düzenleme yapabileceğinizi de belirtelim.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir