Microsoft, Windows 10’un 21H2 Sürümüne Desteği Kesti
 1. Anasayfa
 2. Windows

Microsoft, Windows 10’un 21H2 Sürümüne Desteği Kesti

0

 

Microsoft’un geçtiğimiz gün yayınladığı bir güncelleme, Windows 10’un 21H2 sürümünün son güncellemesi oldu. Sürüme sahip Home ve Pro kullanıcılarının işletim sistemlerini 22H2’ye yükseltmesi gerekecek.

Microsoft, geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir güncellemeyle bazı Windows 10 kullanıcılarını üzecek bir hamle yaptı. Salı günü yayımlanan yamayla birlikte Windows 10’un 21H2 sürümüne verilen destek sonlandırıldı.

Bu hamleyle ilk olarak 2021 yılında çıkan Windows 10 21H2 sürümünün ömrü bazı kullanıcılar için bitmiş oldu. Destek kesintisinin, Home ve Pro kullanıcılarını kapsadığını belirtelim. Bu kullanıcıların, işletim sistemlerini 22H2’ye yükseltmesi gerekecek.

Enterprise ve Education kullanıcılarına destek bir yıl daha sürecek

Öte yandan tüm 21H2 sürümünü kullananlara desteğin kesimleyeceğini eklemeden geçmemek gerek. Windows’un işletmeler için olan sürümü Enterprise ve eğitim için olan sürümü Education’a sahip kişiler 21H2’den yararlanmaya 2024’e kadar devam edebilecek. Bir yıl sonra ise onların da güncelleme yapması gerekecek.

Windows 11’in ikinci yılı dolarken Microsoft, eski Windows sürümleri için desteğini yavaş yavaş kesiyor. Şirket, yakın zamanda Windows 10’un yalnızca 22H2 sürümünün aylık güncellemeler alacağını açıkladı. Ayrıca 22H2’nin Windows 10’un son güncellemesi olacağını da birkaç ay önce duyurdu. Sürüm, ilerleyen zamanlarda sadece güvenlik güncellemeleri alacak. Desteğinin 2025’e kadar sürmesinin beklendiğini de ekleyelim.

Kaynak: https://www.xda-developers.com/windows-10-version-21h2-end-support/ 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir