Honda’dan son dakika uyarısı! 4,5 milyon aracı geri çağırıyor
 1. Anasayfa
 2. Otomotiv

Honda’dan son dakika uyarısı! 4,5 milyon aracı geri çağırıyor

0

Honda, küresel çapta yeni bir geri çağırma duyurusunda bulundu. 4,5 milyon modelin yakıt pompasının arızalı olduğunu açıkladı.

Yılın sonuna yaklaşırken dev otomobil üreticileri dünya çapında geri çağırma uyarıları yayınlamaya başladı. Geçtiğimiz gün Toyota 100 milyon adet araç için uyarıda bulunurken, benzer bir açıklama Honda’dan geldi. Japon şirket, Accord ve Civic dahil olmak üzere 4,5 milyon modelini geri çağırdı.

Honda’nın 4,5 milyon aracında yangın riski


Honda, yakıt pompasındaki bir sorun nedeniyle dünya çapında yaklaşık 4,5 milyon aracın geri çağrıldığını duyurdu. Bu, Honda’nın şimdiye kadarki en büyük duyurusunu temsil ediyor ve dünya çapında yapılmış olmasıyla merak uyandırıyor.


Şirket, 2020 ve 2021 yıllarında benzer bir sorun nedeniyle ABD’deki modellerini geri çağırmıştı. Ancak yeni açıklama, küresel modelleri kapsıyor. Honda’ya göre, pompadaki sorun yakıt akışını kesebilir ve sürüş sırasında motorun durmasına yol açabilir.

ABD Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresi’ne (NHTSA) sunulan belgelerde Honda, bayilerin hatalı yakıt pompası modülünü ücretsiz değiştireceğini belirtti. Araç sahipleri geri çağırmayla ilgili bildirimleri Şubat ayında almaya başlayacak.

Accord, Civic, CR-V ve Odyssey gibi popüler modeller dahil olmak üzere 2018-2020 yıllarındaki araçların bu hatadan etkilendiği bildirildi. Honda ve Acura modellerinin geri çağırmanın bir parçası olacağı açıklandı. Honda, yeni pompanın arızaları önlemesi için yeniden tasarlandığını açıkladı.

Bu hatadan kaynaklı herhangi bir yaralanma veya kaza rapor edilmedi. Ancak şirket, 2018’den bu yana yakıt pompası sorunuyla ilgili 4 binden fazla şikayet aldığını dile getirdi.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir