Google’dan Gmail kullanıcılarını sevindirecek yenilik: Yakında geliyor!
 1. Anasayfa
 2. Google Gmail ve Inbox

Google’dan Gmail kullanıcılarını sevindirecek yenilik: Yakında geliyor!

0


Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için ara vermeksizin çalışmalarını sürdüren Google, Gmail’i mobil cihazları üzerinden kullanan kullanıcılar için yayımladığı yeni güncellemeyi duyurdu. Yayımlanan güncelleme, çok kısa bir süre sonra tüm kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor olacak. İşte detaylar

Gmail, artık çok daha pratik bir yapıda


Google’ın mobil cihazlarda Gmail’in arama işlevselliğini geliştirmeyi hedeflediği yeni özellik, kullanıcıların aradıkları bilgilere daha az çaba harcayarak ulaşmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor ve daha verimli ve hızlı bir arama deneyimi sunuyor. Böylece Gmail’de yapılan aramalar artık daha kolay, hızlı ve kullanıcı dostu bir şekilde gerçekleştirilebilecek.


Gmail uygulamasında arama yapılırken makine öğrenme modelleri; arama terimini, en son e – postaları ve diğer ilgili filtreleme kriterlerini kullanarak en uygun sonuçları liste başında göstermek için çeşitli faktörleri değerlendirecek. Elde edilen bu sonuçlar ayrı bir bölümde sunulacak ve böylece kullanıcılar en önemli bilgilere hızlı bir şekilde erişebilecekler. Filtre dışında kalan sonuçlar ise yayımlanma tarihine göre sıralanacaklar.

Yayımlanan son güncelleme, e-posta iletişimi ve dosya yönetimi için Gmail’e güvenen son kullanıcıları başta olmak üzere birçok kişiye fayda sağlayacak. En ilgili bilgilere öncelik vererek zaman ve emek tasarrufu sağlayan güncellemenin kullanıcıların beğenisini toplayacağı düşünülüyor.

Google’ın yeni geliştirilmiş arama deneyimi, 2 Haziran 2023 tarihinden itibaren kademeli olarak kullanıcılara sunulmaya başladı. Güncelleme, hem Google Workspace müşterileri hem de kişisel Gmail hesabı kullanan kullanıcılar için kullanılabilir olacak. Böylece dağıtım süreci, güncellemenin tüm kullanıcılara ulaşmasını sağlayacak ve geliştirilmiş arama işlevselliğine sorunsuz bir geçiş sağlayacak.

Peki, sizler Google’ın bu adımı hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce de üretkenliği arttırabilecek mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz. • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir