BioNTech, Kanser Aşısı Denemeleri İçin İlk Merkezini Açıyor
 1. Anasayfa
 2. Sağlık ve Yaşam

BioNTech, Kanser Aşısı Denemeleri İçin İlk Merkezini Açıyor

0

BioNTech, Kanser Aşısı Denemeleri İçin Merkez Açıyor: İlk Hangi Kanser Türünün Hedef Alınacağı Açıklandı

mRNA tabanlı kanser aşısı geliştiren BioNTech, aday aşıların deneneceği ilk merkezi için planlarını duyurdu. İlk klinik deneme merkezi, Tayvan’da açılacak.

Geliştirdiği COVID-19 aşısıyla tüm dünyaya adını duyuran ve Uğur Şahin ve Özlem Türeci’nin kurucuları arasında yer aldığı BioNTech, önemli bir duyuru paylaştı. mRNA’dan (haberci RNA) faydalanarak kansere çözüm bulmaya çalışan şirket, ilk bölgesel klinik deney merkezini açacağını duyurdu.

BioNTech tarafından paylaşılan duyuruya göre ilk merkez, Asya-Pasifik bölgesi için Tayvan’da kurulacak. Merkezde, şirketin geliştirdiği aday kanser aşısı BNT113’ün klinik denemeleri yapılacak.

İlk aday kanser aşısı hangi kanser türleri üzerinde denenecek?

BioNTech, BNT113 adını taşıyan aday aşının merkezde gerçekleşecek klinik denemelerinin ilk olarak baş ve boyun kanseri üzerinde yapılacağını paylaştı. Bununla birlikte şirket, gelecekte farklı aday aşıları için de Doğu Asya bölgesindeki çeşitli ülkelerde klinik denemelerin yapılabileceğini paylaştı.

BioNTech, bugün itibarıyla onkoloji bölümünde 18 aday aşı ve 23 devam eden klinik denemeye ev sahipliği yaptığını paylaştı.

Kaynak:https://investors.biontech.de/news-releases/news-release-details/biontech-announces-plans-clinical-trial-hub-taiwan-mrna-based 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir