Apple’dan Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü İçin Spoiler Tadında AR Filtresi: “Yeni Bir Çağ Başlıyor”
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Apple’dan Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü İçin Spoiler Tadında AR Filtresi: “Yeni Bir Çağ Başlıyor”

0

Apple, WWDC 2023 etkinliğinin sayfasında bir artırılmış gerçeklik filtersine yer verdi. Filtre, yıllardır konuşulan gözlüğün 5 Haziran’da resmen tanıtılacağına bir ipucu olabilir.

Teknoloji dünyasının her yıl büyük heyecanla beklediği Apple’ın WWDC etkinliğinin 2023 ayağına artık sayılı günler kaldı. 5 Haziran’da düzenleneceği açıklanan etkinlik için Apple, heyecanı zirveye çıkaran bir paylaşıma da imza attı.

Uzun süredir artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerinde çalıştığı bilinen Apple, Twitter’da yaptığı paylaşımda etkinlik için “Yeni bir çağ başlıyor.” cümlesine yer verdi. İnternet sitesinde de etkinliğe özel bir artırılmış gerçeklik filtresi hazırladı.

Apple’ın artırılmış gerçeklik filtresi böyle gözüküyor:

Filtre, internet sitesinde gördüğümüz Apple logosuna gömülü animasyonun aynısını gerçek hayata taşıyor. Apple’ın daha önce hiçbir WWDC etkinliğinde böyle bir filtreye yer vermemiş olması, artırılmış gerçeklik gözlüğünün tanıtılacağına dair bir diğer ipucu oldu.

Apple’ın filtresini kendiniz denemek istiyorsanız, iPhone/iPad cihazınızdan Safari tarayıcısını kullanmanız gerekiyor. Filtreyi denemek için bu bağlantıya tıklayarak Apple’ın etkinlik sayfasına ulaşın ve “AR deneyimini görüntüleyin” seçeneğine basın. Kameranızı bir süre etrafta dolaştırdıktan sonra Apple’ın animasyonu ekranda gözükmeye başlayacak.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir