Windows 11 ile Wi-Fi ağlarına bağlanmak kolaylaşıyor
 1. Anasayfa
 2. Yazılım veDonanım

Windows 11 ile Wi-Fi ağlarına bağlanmak kolaylaşıyor

0

 

Artık bir Wi-Fi ağına bağlanmak için ağ ismi ve şifre aramak/hatırlamak zorunluluğu ortadan kalkıyor. Windows 11, QR kodu ve kamera üzerinden kablosuz ağlara erişim sağlayacak. Ancak şimdilik belli cihazlar bu özelliği kullanabilecek.

Surface Pro tabletinin arka kamerası artık çok kullanışlı bir işleve kavuşmak üzere… Microsoft, Kamera uygulamasından Wi-Fi ağlarına bağlanma yeteneği üzerinde çalışıyor. Ancak bu uygulama şimdilik tüm kullanıcılara açık değil, sadece geliştiriciler özelliği deneyebiliyor. Geçtiğimiz hafta Dev ve Canary Kanallarında yayınlanan 26052 numaralı yapı, QR kodunu tarayarak bir Wi-Fi ağına bağlanmanıza olanak tanıyor.

Bu özelliği açıp çalıştırmak ise zor değil. Eğer bir Surace Pro sahibiyseniz, yapmanız gerekenler şunlar:

Sisteminizi 26052 build‘ine güncelleyin ve Kamera uygulamasını başlatın. Ön ya da arka kamerayı kullanabilirsiniz.
QR kodlu düğmeye basarak uygulamayı Barkod moduna geçirin.
Kamerayı taramak istediğiniz QR koduna doğrultun. Windows, uygulamanın alt kısmında SSID, parola ve şifreleme gibi Wi-Fi ağ ayrıntılarını gösterecektir.
Ayarlar uygulamasına geçmek ve Wi-Fi ağına bağlanmak için görüntülenen bağlantıya dokunun.

Wi-Fi ağ QR’sini tarama özelliğine sahip güncellenmiş Kamera uygulaması, Dev ve Canary Kanallarındaki tüm Insider’lar tarafından kullanılabilir. Windows 11 build 26052 bu yılın ikinci yarısında gelecek olan Windows 11 sürüm 24H2‘nin resmi olarak onaylanan ilk yapısı.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir