WhatsApp’a Ekran Paylaşımı Özelliği Geliyor: Nasıl Kullanılacağını Adım Adım Anlattık
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

WhatsApp’a Ekran Paylaşımı Özelliği Geliyor: Nasıl Kullanılacağını Adım Adım Anlattık

0

 

WhatsApp’ın iOS beta sürümünde, bazı kullanıcılar için ekran paylaşımı özelliği sunuldu. Bu özellik, kullanıcıların birbirleriyle ekranlarını paylaşmalarını sağlayacak. Peki WhatsApp’ın ekran paylaşımı özelliği nasıl kullanılacak?

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a ekran paylaşımı özelliği geliyor. Uygulamanın “23.12.0.74” kodlu iOS beta sürümünde bazı kullanıcıların test edebildikleri bu yeni özellik, kullanıcı deneyimine boyut atlatacak türden. Gelin hep birlikte WhatsApp’taki ekran paylaşımı özelliğinin nasıl kullanılacağına yakından bakalım.

Ekran paylaşımı özelliği, en basit anlatımı ile bir cihazdaki ekranın başka bir cihaza yansıtılmasıdır. Bu özellik sürekli ihtiyaç duyacağımız bir şey değil ancak yeri geldiği zaman eksikliğini hissederiz. İşte WhatsApp, üzerinde çalıştığı yeni özellik sayesinde kullanıcıların birbirleriyle ekran paylaşmalarını mümkün kılacak

WhatsApp’ın ekran paylaşımı özelliği işte böyle görünecek:

WhatsApp ekran paylaşımı

*Ekran paylaşımı özelliğinin iOS’taki görünümü.

WhatsApp’ta yeni bir iletişim yolu sunacak olan yeni özellik, tamamen kullanıcı kontrolünde olacak. Kullanıcı, istediği an görüşmeyi kesmeden ekran paylaşımını görebilecek. Ayrıca karşıdaki kullanıcı, sizin ekranınızı görmek için herhangi bir talepte bulunamayacak

WhatsApp ekran paylaşımı nasıl kullanılır?

 • Adım #1: Bir kullanıcı ile görüntülü görüşme başlatın.
 • Adım #2: Ekranın alt kısmında ekran paylaşımını başlatmaya yarayan yeni butona dokunun.
 • Adım #3: Ekran paylaşımını başlatmanızla ilgili bilgilendirmeyi onaylayın.
 • Adım #4: Ekran paylaşımı işlemi başladı. Ekranınızı dilediğiniz gibi karşı tarafa aktarın.

Whatsapp ekran paylaşımı

*Ekran paylaşımı özelliğinin Android’deki görünümü.

WhatsApp’ın ekran paylaşımı özelliğinin şu an beta programa katılmış olan bazı kullanıcılar tarafından deneyimlenebildiğini unutmamak gerek. Test süreci sonra erdikten sonra, özelliğin kararlı sürümlere ulaşması sağlanacak. İşte o günler geldiğinde, WhatsApp’taki yeni özelliği tüm kullanıcılar görecek.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir