Togg, Güncel Pazar Payını Açıkladı: Peki Satılan Her 100 Araçtan Kaç Tanesi T10X?
 1. Anasayfa
 2. Otomotiv

Togg, Güncel Pazar Payını Açıkladı: Peki Satılan Her 100 Araçtan Kaç Tanesi T10X?

0

 

Togg, otomobil pazarındaki pazar payını açıkladı. Açıklamalara göre marka, T10X’le Ağustos ayında tüm binek otomobil pazarında %3’lük pay elde etti.

Nisan ayında ilk teslimatı gerçekleştirilen Togg T10X’in satışları devam ediyor. Togg, geçtiğimiz günlerde ağustos ayında 1965 adet aracın teslim edildiğini açıklamıştı. Bu sayıyla birlikte teslim edilen T10X sayısı 3400 seviyelerine ulaşmıştı.

Togg, bugün ise otomobil pazarındaki pazar payını açıkladı. Veriler, hem tüm binek araç hem de elektrikli otomobil pazarını kapsıyor.

Togg, T10X’le tüm binek araç pazarında %3’lük paya ulaştı

Togg’un resmi X (Twitter) hesabından geçtiğimiz saatlerde yaptığı açıklamaya göre marka, tüm elektrikli otomobillerde %18’lik, elektrikli C-SUV segmentinde %55,3, elektrikli SUV segmentinde ise %33’lük pazar payına ulaştı.

Buna ek olarak T10X’in Ağustos ayındaki tüm binek araç pazarında %3’lük pazar payına ulaştığı da belirtildi. Geçtiğimiz ay 1965 adet T10X teslimatı gerçekleştirildiğini söylemiştik. Bu miktar, modeli Ağustos ayının en çok satan elektrikli otomobili yaparken Togg’u da en çok satan elektrikli otomobil markası yapmıştı.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir