Seyir Halindeki Tesla Aracı, Durup Dururken Alev Alıp Yanmaya Başladı
 1. Anasayfa
 2. Otomotiv

Seyir Halindeki Tesla Aracı, Durup Dururken Alev Alıp Yanmaya Başladı

0

 

ABD’nin California eyaletine bağlı Sacramento kentinin otoyolunda seyir halinde olan Tesla model araç, durduk yere alev aldı.

Geleneksel otomobillerin alev alması haberleri her ne kadar korkunç olsa da biraz daha alışılageldik ve ne olup bittiğini anladığınız bir durum. Ancak elektrikli araçlarda benzer durum yaşandığında olay daha korkutucu ve kafa karıştırıcı olabiliyor.

California’da seyir halinde olan Tesla model bir araç, bataryası ortaya çıkan bir sorundan ötürü durduk yere aniden alevler içinde kaldı.

İtfaiye ekipleri yanan Tesla’yı söndürmek için 22.712 litre su kullandı

Olayın ardından yetkililerin yaptığı açıklamalara göre otoyola uygun bir süratte seyahat eden Tesla Model S, görüntüden de anlayabileceğiniz gibi perte çıkmanın vücut bulmuş hali olmuş. Neyse ki araçta bulunan kimse yaralanmamış.

Şu an için kazanın ortaya çıkış nedeni bilinmiyor. Aracın beklenmedik bir şekilde aniden bataryası alev almaya başlamış.

Söndürme işleminin en zor geçen kısmı ise aracın altında yanan alevi söndürmek olmuş. İtfaiyeciler, aracın altındaki alevleri söndürmek için vinç kullanmışlar. Şu an için Tesla yetkililerinden bir açıklama yapılmış değil.

Kaynak: https://www.kron4.com/news/california/tesla-spontaneously-caught-fire-on-highway-in-sacramento-county-officials/ 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir