Renault Bünyesinde Yer Alan Spor Otomobil Üreticisi Alpine’ın Türkiye’ye Giriş Tarihi Belli Oldu
 1. Anasayfa
 2. Otomotiv

Renault Bünyesinde Yer Alan Spor Otomobil Üreticisi Alpine’ın Türkiye’ye Giriş Tarihi Belli Oldu

0

Ülkemizdeki otomobil severlerin uzun zamandır beklediği Alpine, A110 ile ülkemize giriş yapacak.

Renault Sport markası, 1976 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana motor sporları ile eş anlamlı hâle gelmiş ve araçlardaki R.S. amblemi, yüksek kaliteli sürüş deneyiminin damgası olarak kabul edilmişti. Ancak Fransız üretici, bir noktada bu markaya veda ederek yüksek performanslı araçlarını ‘Alpine Cars’ ismiyle devam ettirdi.

Ülkemizde bu zamana kadar yer almayan Alpine araçlar, yapılacak bir lansmanla birlikte Türkiye’de de satışa sunulacak. Bu sayede Alpine de Türkiye pazarına adım atmış oldu. A110A110S ve A110 GT modelleriyle ülkemize girecek olan Alpine için lansman tarihi yeni paylaşıldı.

8-9 Mart tarihlerindeki lansmanla birlikte bu modelleri göreceğiz.

Giriş seviyedeki A110 modeli 252 beygir güç ve 320 Nm tork üretiyor. Saatte sıfırdan 100 km hıza ulaşma süresi ise 4,5 saniye. GT versiyonunda ise motor, 300 beygir güce ve 340 Nm torka ulaşıyor. GT modelinin sıfırdan 100’e çıkma süresi ise 4,2 saniye. A110S ise GT’nin bir tık daha üstünde premium bir deneyim sunuyor. Beygir gücü ve 0-100 süreleri GT ile aynı.

Araçların fiyatlarına yönelik henüz resmî bir bilgi paylaşılmadı fakat daha önce de dediğimiz gibi 8-9 Mart tarihlerinde resmî lansman yapılacak. Burada hem araçları yollarda göreceğimiz tarihi hem de araçların Türkiye fiyatını öğrenebiliriz.

Henüz bilgiler paylaşılmamış olsa da Avrupa satış fiyatının 54.490 sterlinden başladığını belirtelim. Sizce Türkiye fiyatları ne olacak ve ülkemizde rekabetçi olabilecekler mi?

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir