1. Anasayfa
 2. Windows

Windows 11’in çökmesini istemiyorsanız, bu güncellemeden uzak durun!

Windows 11’in çökmesini istemiyorsanız, bu güncellemeden uzak durun!
0

Microsoft’un Windows 11 için yayınladığı güncelleme, sistemin açılmamasına sebep olabiliyor. İşte detaylar…

Bildiğiniz üzere Microsoft, Windows 11 için periyodik güncellemeler yayınlayarak sistem kararlılığını artırmayı ve güvenlik açıklarını kapatmayı hedefliyor. Yine sistem güvenliği için yayınlanan yeni güncellemelerden biri, sistemin kapanıp açılma döngüsüne girmesine ve hatta hiç açılmamasına sebep olabiliyor. İşte detaylar…

windows-11-satin-almak-neden

Windows 11’in KB5039302 güncellemesi sorun çıkarıyor

Microsoft tarafından bu hafta içerisinde yayınlanan KB5039302 kodlu Haziran güncellemesi, birçok kullanıcı için sorun yarattı. Güncellemeyi yükleyen bazı Windows kullanıcıları, bilgisayarın sürekli kendini yeniden başlattığını veya kapandıktan sonra bir daha hiçbir şekilde açılmadığını rapor etti.

Özellikle şirket bilgisayarlarında Windows 11 kullanan bazı kişilerin büyük veri kayıpları ve sorunlar yaşadığı da gelen bilgiler arasında. Microsoft, gün içerisinde bir bilgilendirme yayınlayarak güncellemeyi geri çektiğini belirtti ve sorunun çözümü için çalışmalara başlandığını belirtti.

Microsoft cephesi, dürüstçe bu sorunun neden kaynaklandığını henüz tespit edemediklerini, sorundan etkilenen Windows 11 22H2 ve Windows 11 23H2 kullanıcıları için de sistemi güvenli modda başlatarak kurtarma modunu açmaları önerildi.

Her ne kadar Microsoft, KB5039302 güncellemesini geri çektiyse de, eğer sisteminiz bu güncellemeyi ön yüklemeye almış ve yüklemek için izninizi bekliyorsa halen kurulmaya hazır bir biçimde sistemde duruyor olabilir. Bu sebeple bu güncelleme eğer halen sisteminizde varsa kurmamanız şiddetle öneriliyor.

Sizler de bu konuyla ilgili görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir