Türkiye’nin en hızlı internet sağlayıcısı belli oldu
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Türkiye’nin en hızlı internet sağlayıcısı belli oldu

0

Speedtest platformu, ülkemizdeki internet sağlayıcıları hakkında rapor yayınladı. İşte Türkiye’nin en hızlı internet sağlayıcısı..

Ülkemizdeki ortalama internet hızı, geçtiğimiz yıllara göre artış gösterse de henüz Avrupa ortalamasını yakalayabilmiş değil. Ookla tarafından geliştirilen Speedtest platformu, Türkiye’de sunulan internet hizmetiyle ilgili rapor yayınladı. İşte Türkiye’nin en hızlı internet sağlayıcısı…

TurkNet, Türkiye’nin en hızlı internet sağlayıcısı

Speedtest, Türkiye’de faaliyet gösteren internet sağlayıcıların medyan indirme ve yükleme hızlarını paylaştı. TurkNet, 2022’nin ikinci çeyreğinde 49.46 Mbps medyan indirme hızıyla Türkiye’nin en hızlı sağlayıcısı ünvanına sahip oldu. Medyan indirme hızının veriler en düşükten en yükseğe sıralandığında ortada yer alan sonuç olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Listenin ikinci sırasında ise 39.80 Mbps indirme hızıyla Turksat Kablo Net yer alıyor. Üçüncü sırada yer alan Turkcell ise kullanıcılarına ortalama 35.30 Mbps indirme hızı sağlıyor.

Medyan indirme hızına göre en düşük hızı sunan internet sağlayıcısı ise Türk Telekom olarak açıklandı. TurkNet, gecikme süresinde 7 ms ile Türkiye ortalamasından düşük değere sahip. En düşük ikinci gecikme süresine sahip internet sağlayıcısı ise 9 ms Türk Telekom.

Speedtest ekibinin kullanıcılara sunduğu bir diğer veri ise şirketlerin indirme ve yükleme hızlarındaki tutarlılık oranı. TurkNet, minimum 25 Mbps indirme ve 3 Mbps yükleme hızında yüzde 77.2 tutarlılık ile en iyi performansa sahip internet sağlayıcısı seçildi.

Yayınlanan raporda, “Speedtest Intelligence, 49.46 Mbps ortalama indirme hızıyla TurkNet’in 2022’nin ikinci çeyreğinde Türkiye’deki en iyi sağlayıcılar arasında en hızlı sabit geniş bant sağlayıcısı olduğunu ortaya koyuyor.” ifadeleri yer alıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında  paylaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap