1. Anasayfa
 2. Bilgisayar bilim ve teknoloji

Tek Bir QR Kod ile WhatsApp Sohbetlerinizi Bir Telefondan Diğerine Aktarabileceksiniz

Tek Bir QR Kod ile WhatsApp Sohbetlerinizi Bir Telefondan Diğerine Aktarabileceksiniz
0

 

 

WhatsApp’ın son Android beta sürümünde önemli bir özellik tespit edildi. Henüz geliştirme aşamasındaki özellik, sohbet geçmişlerinin cihazlar arasında QR kod ile aktarılmasını sağlayacak.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı gün yüzüne çıktı. Uygulamanın “2.24.13.6” kodlu Android beta sürümünde ortaya çıkan bu özellik, yeni bir cihaza geçiş yapan kullanıcıların mesajları aktarmasını hiç olmadığı kadar kolaylaştıracak gibi görünüyor.

WhatsApp, hâlihazırda Google Drive üzerinden Android cihazlar arasında sohbet aktarımı yapabiliyor. Kablolu bağlantı ile de Android ve iOS cihazlar arasında sohbet geçmişi aktarımı yapılabiliyor. Üzerinde çalışılan yeni bir özellik ise tüm bunları geride bırakacak gibi görünüyor. Çünkü son Android beta sürümde görülen yeni özellik, mesaj aktarımının sadece QR kod ile yapılacağını gözler önüne seriyor.

WhatsApp’ın yeni özelliği işte böyle görünecek

WhatsApp

WhatsApp’ın QR kod ile sohbet geçmişi aktarma özelliği, iOS ve Android farkını ortadan kaldıracak gibi görünüyor. Hangi işletim sisteminde olursa olsun yeni bir telefona geçiş yapan kullanıcı, eski telefondaki sohbetleri bir QR kod yardımı ile yeni cihaza aktaracak. Böylelikle süreç hem hızlanmış hem de kolaylaşmış olacak.

Ancak WhatsApp geliştiricileri, şu an için bu özellikle ilgili hiçbir açıklama yapmadılar. Henüz geliştirme aşamasında olan özelliğin tam olarak neler sunacağı ve ne zaman kullanıcılara ulaşacağı şimdilik bilinmiyor

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir