1. Anasayfa
 2. Otomotiv

Reeder, elektrikli otomobil üretimine başlıyor! İşte üç model

Reeder, elektrikli otomobil üretimine başlıyor! İşte üç model
0

 

 

Reeder elektrikli otomobil projesinde önemli bir adım kaydettiğini açıkladı. reEV Classical, reeder Fancy ve reeV Max için tarih verildi.

Yerli teknoloji şirketi Reeder, elektrikli otomobil sektörüne iddialı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. Şirketin ilk elektrikli aracı olacak reEV Classical için pilot üretimlerin tamamlandığı açıklandı. Buna göre şirket, önümüzdeki yıl içerisinde reeder Fancy ve reeV Max modelleriyle yolda olmayı hedefliyor.

reEV Classical, reeder Fancy ve reeV Max için tarih verildi


Reeder, ilk olarak Temmuz ayında elektrikli araç geliştireceğini duyurdu. Bunag öre projeden önemli bilgiler geldi. Yurt dışından tedarik edilen platform üzerine inşa edilen reEV Classical modeli, Türkiye’deki pilot üretimini tamamladı.


Reeder’ın açıklamasına göre araç şu anda sürüş testlerinden geçiyor. İlk siparişlerin alınmasının ardından Ağustos ayında seri üretime alınacak.

Uzaya çıktı piyasaya çıkamadı! İşte Tesla Roadster satışa çıkış tarihi!

Reeder’in tamamen kendi tasarımı olan ikinci elektrikli otomobil reeder Fancy ise 30 Haziran’da prototip aşamasını tamamlayacak. Sertifikasyon süreçlerinin ardından Ağustos ayında Fancy modeli için ilk siparişlerin alınması hedefleniyor.

Şirket; reEV Classical ve Fancy modellerinin ardından daha üst segmente hitap edecek reeV Max’ı geliştirmeye başlayacak. Ağustos ayında prototipinin tamamlanması ve sertifikasyon süreçlerinin başlaması bekleniyor. Seri üretime ise Eylül ayında geçilecek.

mercedes-elektrikli-platformu-durdurdu

Reeder, tüm projelerinde yüzde 80 yerlilik oranını hedeflediklerini söyledi. Ayrıca yerli partnerlerle çalıştıklarını vurguladı. Şirketin üç yeni elektrikli aracının 2024 yılı içerisinde yollarda olacağını söylemek mümkün.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yerli elektrikli otomobil neler sunacak?

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir