1. Anasayfa
 2. Genel

Netflix, Ücretsiz Abonelik Paketleri Sunmayı Planlıyor

Netflix, Ücretsiz Abonelik Paketleri Sunmayı Planlıyor
0

Netflix’in daha fazla kullanıcı çekmek ve daha fazla reklam geliri elde etmek için ücretsiz planlar oluşturacağı iddia edildi. Ancak ücretsiz paketlerle ilgili bilinenler oldukça kısıtlı.

Dünyanın en popüler çevrim içi dizi ve film platformu Netflix ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Şirketin, bazı ülkelerde ücretsiz paketler sunabileceği iddia edildi. Konuya aşina kaynaklardan gelen bilgilere göre Netflix, bunu yaparken aslında reklam gelirlerini artırmayı amaçlıyor.

Aslına bakacak olursak Netflix, geçtiğimiz yıl böyle bir planı denedi. Kenya’da hayata geçirilen proje kapsamında kullanıcılar, Netflix’i ücretsiz ancak reklamlı bir şekilde kullanabildiler. İşte gelen haberler, Netflix’in bu planı artık ciddiye almaya başladığını gözler önüne seriyor.

Ücretsiz planlarla ilgili detaylar bilinmiyor

Netflix ücretsiz paket düşünüyor

Netflix’in ücretsiz paketleriyle ilgili detaylar belli değil. Ancak kaynaklara göre Netflix, bu programı ABD için düşünmüyor. Çünkü şirket, ABD’de yeterince müşteriye sahip. Planın daha çok alım gücünün düşük olduğu ülkeler için olduğu ifade ediliyor. Türkiye’nin bu kategoride yer alıp almayacağı şimdilik belirsizliğini koruyor.

Netflix’in reklam gelirlerini artırmanın bir yolu olarak deneyeceği ücretsiz abonelik, platformun kullanıcı sayısında patlamaya yol açabilir gibi görünüyor. Neticede bu planın uygulanacağı ülkelerdeki tüm tüketiciler, potansiyel olarak Netflix kullanıcısı hâline gelecekler. Ancak Netflix’in hedeflediği reklam gelirlerine bu yöntemle ulaşıp ulaşmayacağı belli değil

 

Kaynak: https://www.bloomberg.com/news/newsletters/2024-06-23/netflix-s-advertising-challenge-it-isn-t-big-enough
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir