1. Anasayfa
 2. Windows

Microsoft’tan güncelleme yapmayanlar için son şans!

Microsoft’tan güncelleme yapmayanlar için son şans!
0

 

Microsoft Windows uygulamaları için kısıtlamalar getiriyor. Mail ve Takvim uygulamaları 2024’te tamamen işlevsiz hale gelecek.

 

Microsoft, kullanıcılarını yeni yazılımlara geçmeleri konusunda zorlamaya devam ediyor. Eğer hala eski uygulamaları kullanıyorsanız, yakında bazı ciddi sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Microsoft yakında bu Windows uygulamaları için kısıtlama getirecek. İşte detaylar…
Microsoft Windows Mail, Takvim ve Kişiler uygulamaları için kısıtlama getiriyor
Dr.Windows‘un bildirdiğine göre Microsoft, popüler uygulamaları Windows Mail ve Takvim’i aşamalı olarak devre dışı bırakmayı planlıyor. Bu uygulamalar, 2024’ün sonunda tamamen işlevsiz hale gelecek. Microsoft, bu hizmetleri yeni Outlook ile değiştirmeyi hedefliyor. Yeni Outlook, Progressive Web App (PWA) olarak tasarlandığından, kullanıcıların IMAP oturum açma bilgilerini Microsoft sunucularında saklamaları gerekecek.

 
Yapılan bu değişiklikler Temmuz ayında kısıtlamalarla başlayacak ve Eylül 2024’e kadar tamamlanacak. O zamandan sonra, kullanıcılar sadece mevcut e-postaları ve takvim kayıtlarını görüntüleyebilecekler. Mail gönderme ve alma işlevleri devre dışı bırakılacak. Ayrıca, Windows Mail, Takvim ve Kişiler uygulamaları için destek de 31 Aralık’ta sona erecek.

Microsoft, bu planları ile kullanıcıları yeni Outlook’a geçmeye zorluyor. Eski Windows uygulamaları kullanmaya devam edenler, ciddi işlev kayıpları yaşayacak. Bu nedenle, eğer hala Windows Mail ve Takvim’i kullanıyorsanız, en kısa sürede yeni Outlook’a geçiş yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Microsoft, eski Windows uygulamaları arasından yeni Outlook’a geçişi zorunlu hale getirerek kullanıcılarına önemli bir mesaj veriyor. Eğer bu geçişi yapmazsanız, çok yakında e-posta ve takvim hizmetlerinizde büyük sorunlar yaşayabilirsiniz. Siz bu değişiklik hakkında ne düşünüyorsunuz? Microsoft’un bu kararı doğru mu? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın…Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir