1. Anasayfa
 2. Yapay zeka

İş arayanlara yapay zeka istediği maaşla iş bulacak!

İş arayanlara yapay zeka istediği maaşla iş bulacak!
0

LinkedIn, yapay zeka ile iş bulma özelliğini kullanıma sundu. Bu özellik iş arayanların istediği maaşla iş bulmasına yardımcı olacak.

Yapay zeka teknolojisiyle iş aramak çok daha kolay bir hale geldi. Yapay zekaya “bana 70 bin TL maaşlı bir iş bul” dediğinizde, özgeçmişinize göre uygun iş ilanlarını listeleyecek. LinkedIn iş bulma özelliği, iş arayanlar için, özgeçmişleri kişiselleştirmeyi ve hatta yapay zeka destekli chatbot (sohbet robotu)’ndan tavsiye almayı kolaylaştıracak yeni özellikleri kullanıma sundu. Peki bu sistem nasıl çalışıyor? İşte ayrıntılar…

LinkedIn’den iş arayanlara yapay zeka ile iş bulma özelliği


Yeni duyurulan yapay zeka ile iş bulma özelliği sayesinde, doğal konuşma dilinde bir komut yazarak iş arayabileceksiniz. Örneğin, “İstanbul’da en az 110 bin TL maaşla uzaktan bir pazarlama işi bul” yazın. LinkedIn de sizin için en uygun işleri bulsun. Bu özellik, iş arama sürecini kabus olmaktan çıkarıp, çok daha verimli hale getirecek gibi görünüyor.


LinkedIn, özgeçmişinizi inceleyip belirli bir iş ilanı için kişiselleştirilmiş iyileştirme önerileri sunacak. Doğru iş bulma amacıyla özgeçmişinizi yükleyip, geri bildirim alabilir ve yapay zeka ile etkileşimli olarak düzenlemeler yapabilirsiniz. Bu iş bulma özelliği sayesinde, özgeçmişiniz iş ilanına tam uyum sağlayacak şekilde optimize edilebilecek. Ayrıca, kapak mektubunuzu sıfırdan oluşturmanıza yardımcı olacak bir araç da mevcut. Yani, kapak mektubu yazma stresine de son.

LinkedIn, iş dünyasıyla ilgili konularda tavsiye vermek üzere yapay zeka kişiliklerini devreye sokuyor. Bu kişilikler, uzmanlar tarafından eğitilmiş ve her kullanıcının benzersiz ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş içgörüler sunacak. Alicia Reece, Anil Gupta, Dr. Gemma Leigh Roberts ve Lisa Gates gibi isimler, size kariyerinizde yol gösterecek.

 
LinkedIn, platformun arama yeteneklerini de genişletiyor. Generatif yapay zeka sayesinde, arama deneyimi daha akıllı hale geliyor. İster iş arama, ister bilgi alma, ister bilgi paylaşma olsun, her türlü arama işlemi çok daha etkili ve hızlı olacak. Tüm bu özellikler, önümüzdeki haftalarda Premium aboneler için kullanıma sunulacak.

LinkedIn’in yeni yapay zeka özellikleri, iş bulma sürecini çok daha akıllı ve kişiselleştirilmiş hale getiriyor. İş bulma şansınızı artırmak için bu yeni teknolojiden faydalanabilirsiniz. Peki, siz bu yeni özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın…

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir