1. Anasayfa
 2. Mobil

Instagram’da Sadece “Yakın Arkadaşlara” Canlı Yayın Açılabilecek

Instagram’da Sadece “Yakın Arkadaşlara” Canlı Yayın Açılabilecek
0

 

Instagram’ın yıllar önce kullanıma sunduğu canlı yayın özelliğine “Yakın Arkadaşlar” filtresi eklendi. Böylelikle kullanıcı, sadece yakın arkadaş listesindeki kullanıcıların ulaşabileceği canlı yayınlar başlatabilecek.

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Instagram, pek çok kullanıcı için önemli olan bir yeniliği kullanıma sundu. Bu bağlamda; Instagram’ın canlı yayın özelliğine, “Yakın Arkadaşlar” filtresi eklendi. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde sadece yakın arkadaş listesinde olan kullanıcıların görebilecekleri canlı yayınlar başlatabilecekler. 

Instagram’ın canlı yayınlar özelliği 2016 yılında kullanıma sunuldu ve oldukça sevildi. İnsanlar, bu özellik sayesinde hızlı bir iletişim yolu geliştirdiler. Ancak Instagram’ın canlı yayın özelliği, bugüne kadar tüm takipçiler için açıktı. Yani bir canlı yayın başlatıldığı zaman tüm takipçiler, bundan haberdar oluyorlardı. Gelen yeni özellik ile bu durum ortadan kalkmış oldu.

Instagram’ın yeni özelliği böyle görünüyor

Instagram

Instagram’da yakın arkadaşları için canlı yayın başlatmak isteyen kullanıcı, canlı yayını başlatırken göreceği seçenek üzerinden gerekli ayarlamayı yapacak. Yakın arkadaş listesindeki kullanıcılar için canlı yayın başlatıldığında tıpkı hikâyelerde olduğu gibi yeşil renkli bir çerçeve görülecek. Ayrıca söz konusu canlı yayının yakın arkadaşlar için olduğu da gönderilen bildirimde açıkça belirtilecek.

Instagram’ın yeni özelliğiyle aktarabileceklerimiz bu kadar. Bu özellik, Instagram’da canlı yayın yapmayı seven kullanıcıları memnun edecek gibi görünüyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir