1. Anasayfa
 2. Sinema

Hollywood’un efsane filmi 60 yıl sonra geri dönüyor!

Hollywood’un efsane filmi 60 yıl sonra geri dönüyor!
0

Spagetti Western akımının öncü filmlerinden biri olan A Fistful of Dollars, 60 yıl sonra yeniden çekilecek. İşte detaylar.

Hollywood dünyasının klasik yapımları günümüz şartlarında yeniden çekilmeye devam ediyor. Son olarak Western filmlerinin ikonik projelerinden biri olan A Fistful of Dollars (Bir Avuç Dolar) için anlaşma sağlandı. 60 yıl önce çıkış yapan filmin yeniden çekileceği belirtildi.

A Fistful of Dollars (Bir Avuç Dolar) yeniden çekilecek


İtalyan ve Amerikalı yapımcılar, 1964’de çıkış yapan ikonik Western filmi A Fistful of Dollars (Bir Avuç Dolar) için yeniden bir araya geldi. Euro Gang Entertainment ve yapımcı Enzo Sisti ve FPC S.r.l. tarafından yürütülecek uyarlama, filmi 60 yıl sonra yeniden beyaz perdeye getirecek.


İki yapımcı şirket, Clint Eastwood’un başrolünde olduğu ve Sergio Leone tarafından çekilen filmin yayın haklarını satın aldı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Euro Gang Entertainment, Enzo Sisti ile birlikte yapımcılığı üstlenecek. Sisti daha önce The Talented Mr. Ripley ve The English Patient gibi filmlerin yapımcısı oldu.

“Spagetti Western” akımının en büyük projelerinden biri olan Bir Avuç Dolar; aynı zamanda Clint Eastwood’un kariyerinde önemli bir yere sahip. Filmde, ‘İsimsiz Adam’ olarak bilinen gizemli silahşörü canlandıran Eastwood, Avrupa Western türünün doğmasına yardımcı olmuştu.

Yapımcılar, 60 yıl sonra hazırlanan filmde Leone’ye atıf yapacaklarının altını çizdi. Bu kapsamda filmi modern sinema tekniklerine uygun şekilde yeniden çekecekler. Tabii filmin yönetmeni, oyuncu kadrosu ya da vizyon tarihine ilişkin ayrıntılar henüz açıklanmadı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir