1. Anasayfa
 2. Google play

Google Play Store’a Koleksiyonlar Widget’ı Geliyor

Google Play Store’a Koleksiyonlar Widget’ı Geliyor
0

 

 

Google Play Store, yeni uygulamalar keşfetmeyi kolaylaştıracak olan Koleksiyonlar widget’ı üzerinde çalışıyor.

Google, kullanıcılarının Google Play Store’da yer alan daha fazla oyun ve uygulamayı kullanması için çalışmalarına devam ediyor. Teknoloji devi bu amaçla geliştirdiği Koleksiyonlar adlı widget’ı test etmeye başladı. Geçmişte “Cubes” adıyla bilinen bu özellik uzun zamandır geliştirme sürecindeydi. 

Google Play Store’un 41.6.26 betası ile birlikte özelliğin nasıl görünebileceğine dair ilk ipuçları da ortaya çıkmış oldu. Play Store ikonuna uzun süre basılı tuttuklarında kullanıcılar Koleksiyonlar’ın yer aldığı içerik menüsüne erişebilecekler. Burada izleme, okuma, dinleme, mağaza ve sosyal gibi seçenekler yer alacak ve bu kategorilerden seçim yapmak mümkün olacak. 

Uygulamalar özel olarak seçilecek

ekran görüntüsü

Koleksiyonlar özelliğini farklı kılan nokta ise kullanıcıların karşısına çıkacak içeriklerin özel olarak seçilmesi olacak. Seçilen uygulamalar ile birlikte Google, ihtiyaçları karşılayacak uygulamaları bulmayı kolaylaştırmayı amaçlıyor. Böylece sonsuza kadar mağazada dolanmaktansa önerilen uygulamalar arasından tercih yapmak mümkün olacak. 

Koleksiyonlar özelliği ilk aşamada kısıtlı bir bölgede kullanılabilecek. Öncelikli olarak ABD’de kullanıma açılacağı düşünülen uygulamanın daha sonra diğer ülkelere yayılması bekleniyor. Google’ın ABD’deki süreci izleyerek Koleksiyonlar özelliğindeki olası sorunları da ortadan kaldırması, ardından özelliği dünya çapında kullanıma sunmaya başlaması bekleniyor. 

Kaynak:https://www.phonearena.com/news/google-play-store-tests-collections-widget-hub-for-app-discovery_id159945
 
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir