1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Google Mesajlar, WhatsApp’ın yıllardır var olan özelliğini getiriyor!

Google Mesajlar, WhatsApp’ın yıllardır var olan özelliğini getiriyor!
0

Google Mesajlar uygulamasında profil fotoğraflarını büyüterek görüntüleme özelliği sunuldu. Başka yenilikler de var, işte detaylar!

Google Mesajlar, kullanıcı deneyimini iyileştirmek amacıyla profil fotoğraflarını büyüterek görüntüleme özelliğini kullanıma sundu. Bu yenilik, kullanıcıların sohbet listesinde bir kişinin profil fotoğrafına dokunarak daha büyük bir versiyonunu görmelerini sağlıyor. Birkaç başka güzellik de var.

Google Mesajlara yeni özellik: Daha büyük profil fotoğrafları


Google Mesajlar, ana liste görünümünde profil resimlerine dokunarak resimleri büyütme imkanı sunan yeni bir özellik ile güncellendi. Bu özellik, kullanıcıların sohbet listesinde bir kişinin profil fotoğrafına tıklayarak, Google Kişiler uygulamasındaki boyutta bir fotoğraf görmelerini sağlıyor. Bu güncelleme, Google Kişiler’in geçen yıl bıraktığı kenardan kenara profil fotoğraflarının yerini alıyor ve Profil bilgileriyle de uyumlu çalışıyor.

Bu güncelleme ile birlikte kullanıcılar, profil fotoğrafının altında bazı kısayollara da erişebiliyor:

Mesaj Gönder: Konuşmayı açar, biraz tekrarlayıcı bir özellik.
Arama: Doğrudan arama yapar.
Bilgi: Kişi Detayları sayfasını açar, böylece önce konuşmayı açmadan doğrudan bu sayfaya ulaşabilirsiniz.

Google Mesajlar profil fotoğrafı büyütme sohbetlerinde de çalışıyor, ancak bu durumda Arama seçeneği bulunmuyor. Ayrıca, daire dışında herhangi bir yere uzun basarak Pin, Arşivle, Sil, Engelle ve Okundu/Okunmadı olarak işaretle gibi işlemleri yapabilirsiniz.

Bu yeni özellik, Haziran ayının başından itibaren Google Mesajlar beta testinde yer alıyordu ve şimdi daha geniş bir kullanıcı kitlesine sunuluyor. Ancak henüz tam anlamıyla herkese açık olarak yayınlanmadı.

Google Mesajlar, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için sürekli olarak yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Google Mesajlar profil fotoğraf özelliği sayesinde artık kullanıcılar, kişi profil fotoğraflarını daha büyük ve detaylı bir şekilde görüntüleyebilecekler. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir