1. Anasayfa
 2. Bilgisayar bilim ve teknoloji

Google Fotoğraflar, strese sokan özelliği nihayet düzeltti!

Google Fotoğraflar, strese sokan özelliği nihayet düzeltti!
0

 

Google Fotoğraflar uygulaması nihayet kullanıcılara toplu silme imkanı veren özelliği ekledi. Artık yedeklemelerden kurtulmak çok daha kolay.

Google Fotoğraflar, bulut depolama ve fotoğraf yönetimini kolaylaştırarak, stresten kurtaracak bir toplu silme özelliği ekliyor. Artık “Bu cihaz için yedeklemeyi geri al” adı verilen yeni özellik sayesinde, belirli bir cihazdan Google Fotoğraflar’a yedeklenen tüm fotoğraflardan ve videolardan toplu bir şekilde kurtulabileceksiniz. İşte detaylar…

Google Fotoğraflar için yedeklemeleri toplu silme özelliği


Google Fotoğraflar uygulamasının son güncellemesiyle (6.87 sürümü) birlikte gelen bu özellik, kullanıcıların belirli bir cihazdan yedeklenen tüm fotoğraf ve videoları Google Fotoğraflar’dan silmelerine olanak tanıyor.


google-fotograflar-toplu-silme-ozelligi

Ama panik yok, bu işlem cihazınızda yerel olarak saklanan kopyaları etkilemiyor. Yani, telefonunuzdaki fotoğraflar güvende kalacak. Bu özellik, bulut depolama alanınızı temizlemek ve düzenlemek için geçerli. Şu anda, Google Fotoğraflar kullanıcıları hangi cihaz klasörlerinin yedekleneceğini seçip kaldırabiliyorlar, ancak belirli bir cihazdan yedeklenen tüm verileri toplu halde kaldırmanın kolay bir yolu yok.

Bu yeni özellik sayesinde, otomatik yedekleme özelliği aktif olan kullanıcılar için büyük bir kolaylık geliyor. Yanlışlıkla buluta yüklenen geniş fotoğraf ve video kütüphanelerini düzenlemek artık çok daha kolay olacak. Sık sık cihaz değiştirenler de eski yedeklemeleri silerek bulut depolama alanlarını düzenleyebilecek.

Henüz kullanıma sunulmamış olsa da, bu özellik gelecekte Google Fotoğraflar kullanıcılarının hayatını büyük ölçüde kolaylaştıracak. Yani, depolama alanınızı düzenlemek artık bir kabus olmayacak. Bu yeni özellik hakkında sizin düşünceleriniz neler? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın…

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir