1. Anasayfa
 2. Gizemli konular

Gizlice İnsanların Evlerine Girip Saçlarını Çalan Tuhaf Suçlu “Hayalet Berber”in Acayip Hikâyesi

Gizlice İnsanların Evlerine Girip Saçlarını Çalan Tuhaf Suçlu “Hayalet Berber”in Acayip Hikâyesi
0

 

Bundan yaklaşık 90 sene önce, “Hayalet Berber” lakaplı bir suçlu ortaya çıkarak kasabada haftalarca terör estirdi. Evlere gizlice girip insanların saçlarını kesen bu tuhaf kişinin hikâyesine bakacağız.

1940’lı yıllarda ABD Mississippi polisi kendini, daha önce hiç karşılaşmadığı çok ilginç bir suçlu arayışında bulmuştu.

Aradıkları suçlu; kimseyi soymuyor, saldırmıyor veya öldürmüyordu. Yalnızca saçlarını kesiyordu. “Hayalet Berber” adıyla ünlenen bu garip suçlu hakkında bildiklerimizi anlatalım.


Vakalar üst üste oldu.

Our Lady of Victory manastırında yaşayan Mary Evelyn ve Edna Marie adlı iki genç kız, yatak odaklarının penceresinden kaçan bir adamın sesiyle uyandı. Kesilen saçları dışında her şey yerli yerindeydi ve zarar görmemişlerdi.

Polise gidip adamı tarif ettiler. Pek bir sonuç çıkmadı. Birkaç gün sonra ise Carol Peattie adlı 6 yaşındaki bir kız uyandığında saçının kesilmiş olduğunu gördü. Hayalet Berber, odaya yine pencereden girmişti.

gerçek suç

Üçüncü vaka daha da garipti. 6 yaşındaki kızın saçının kesilmesinden birkaç gün sonra; Terrel Heidelberg adlı bir adam ve eşi, yine davetsiz bir misafirle uyandı. Terrel, eşinin saçlarını kesen Hayalet Berber’e demir bir boruyla vurdu ancak adam yine kaçmayı başardı.

Hayalet Berber, saç kesme terörünü haftalarca sürdürdü.

suç vakası

En sonunda, William Dolan adlı Alman bir kimyager suçlu bulundu. Adamın yakın zamanda Heidelberg ailesiyle problem yaşadığı biliniyordu. Bunun yanı sıra suçlu bulunan adamın evinin çevresinde bazı saçlar da bulunmuştu. Her ne kadar DNA o dönemlerde saçları insanlarla eşleştirecek seviyede gelişmemiş olsa da saç kanıtı, onlara yetti.

Yakalandığında saç kesme terörü son buldu fakat gerçek Hayalet Berber’in bu tutuklanma üzerine faaliyetlerini kesmiş olabileceği düşünülüyor. Çoğu kişi Dolan’ın tutuklandığın bilerek rahat bir uyku çekse de o her zaman masum olduğunu iddia etti ve yalan makinesi testinden (günümüzde güvenilir bir test olarak görülmüyor) geçerek serbest bırakıldı. Gerçek Hayalet Barber’ın yakalanıp yakalanmadığını tam olarak bilmiyoruz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir