1. Anasayfa
 2. Yapay zeka

Gemini artık Türkçe mobil uygulamasıyla kullanıcılarla buluşuyor!

Gemini artık Türkçe mobil uygulamasıyla kullanıcılarla buluşuyor!
0

Google’ın geliştirdiği en gelişmiş yapay zeka modeli olan Gemini, artık Türkçe dil desteğiyle mobil uygulama…


Google’ın geliştirdiği en gelişmiş yapay zeka modeli olan Gemini, artık Türkçe dil desteğiyle mobil uygulama olarak kullanıcıların beğenisine sunuldu. Kullanıcılar, yaratıcılıklarını ve üretkenliklerini artırmak için Gemini’nin sunduğu özelliklerden artık mobil cihazları aracılığıyla da faydalanabilecek.

Hareket halindeyken bile erişilebilir olan Gemini mobil uygulaması, araba lastiği değiştirmekten teşekkür notu yazmaya kadar birçok konuda kullanıcılara yardımcı olabilecek. Kullanıcılar Gemini ile yazışarak, konuşarak veya resim paylaşarak etkileşime geçebiliyor.

Gemini uygulamasına nasıl erişebilirsiniz?

Android kullanıcıları, Gemini uygulamasını indirerek veya Google Asistan aracılığıyla kaydolarak bu yeni yapay zeka deneyiminden faydalanabilirler. Gemini’a erişmek için köşeyi kaydırma, güç düğmesine basma veya “Hey Google” demeniz yeterli.

Bu sayede uygulamaya hızlıca erişim sağlanırken, doğrudan ekrandan yardım alma imkanı da sunuluyor. Google Asistan’daki zamanlayıcı ayarlama, arama yapma ve hatırlatıcı ayarlama gibi birçok sesli özellik de Gemini uygulaması üzerinden kullanılabiliyor. Gelecekte daha fazla özelliğin eklenmesi de planlanıyor.

iOS kullanıcıları ise önümüzdeki haftalarda Gemini’a doğrudan Google uygulaması üzerinden erişebilecek. Yaratıcılığınızı beslemek, seyahat planı yapmak veya sosyal medya paylaşımları hazırlamak gibi konularda Gemini’den yardım almak için tek yapmanız gereken Gemini düğmesine dokunarak sohbete başlamak.

Google, Gemini uygulamasını ve web deneyimini dünya çapında daha fazla kişiye ulaştırmak için çalışmalarına devam ediyor. Genişletilmiş dil desteği ve eklenen yeni ülkelerle birlikte en güncel Gemini özelliklerine https://gemini.google.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir