1. Anasayfa
 2. Mobil

Apple ve Google anlaştı: Android’den iOS’a geçmek artık daha kolay!

Apple ve Google anlaştı: Android’den iOS’a geçmek artık daha kolay!
0

Apple ve Google arasındaki flört son günlerden artmış durumda: Android’den iOS’a geçmek için yeni bir kolaylık geldi.

Son yıllarda bulunduğu işletim ve ekosistemden diğer platforma geçmek isteyen kullanıcıların sayısı artıyor: Teknolojinin hızla değişen nimetlerinden faydalanmak isteyen bazı kullanıcılar iOS‘tan Android‘e, bazıları da Android’den iOS’a geçmek isteyebiliyorlar.

 
 

Google Fotoğraflar uygulamasına getirilen yeni bir özellikle, artık iOS’a geçiş esnasında fotoğraflarınızın tamamını kolayca iOS’a aktarabileceksiniz. İşte detaylar…

Android’den iOS’a geçmeki: Fotoğraflar anında gelecek


Data Transfer Initiative tarafından keşfedilen bu yeni araç, Google Fotoğraflar kullanıcılarının tüm fotoğraf ve video verilerini iCloud Fotoğraflar’a sorunsuz bir şekilde aktarmasına olanak tanıyor. Bu özelliğin önümüzdeki hafta içinde kullanıma sunulması bekleniyor.


Apple, zaten bir süredir kullanıcıların fotoğraflarını Google Fotoğraflar’a aktarmasına izin veriyordu. Şimdi ise bu süreç tersine çevrildi.

 
Aktarım için Google Fotoğraflar’da yeterli depolama alanına sahip olmanız dışında herhangi bir ön şart bulunmuyor. Google Fotoğraflar’a gelecek olan güncelleme sonrası, tek bir parmak hareketiyle tüm fotoğraf ve dosyalarınızı anında iCloud Fotoğraflar’a aktarabiliyor olacaksınız.

Desteklenen dosya türleri arasında JPEG, PNG, GIF, WebP, AVIF ve çoğu RAW dosyası ile MP4, MOV, M4V, MPG, MKV gibi video formatları bulunuyor. Dosya formatlarınız bu olduğu sürece, geçiş esnasında tüm dosyalarınız iOS’a geçmiş olacak.

Google cephesinden gelen bilgiye göre, sürecin tamamlanması ve bu özelliğin yer aldığı güncellemenin gelmesi bir hafta alabilir. Son olarak, çocuk hesapları, kurumsal hesaplar veya Gelişmiş Koruma özelliği açık olan hesapların bu sürece dahil edilmediğini de belirtmeliyiz.

Peki sizler bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Kullandığınız işletim sistemini ve ekosistemi değiştirmeyi düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

 
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir