Yüzüklerin Efendisi iki bölüm Amazon Prime Video’da yayında
 1. Anasayfa
 2. Sinema

Yüzüklerin Efendisi iki bölüm Amazon Prime Video’da yayında

0

 

Amazon’un 1 milyar dolar üzerinde bir maliyete sahip olması beklenen yeni dizisi Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri ilk iki bölümüyle Prime Video’da yayında.

Amazon’un kendi video hizmeti için uzun zamandır hazırladığı yüksek bütçeli Yüzüklerin Efendisi dizisi bugün itibariyle erişime açıldı. Dizinin ilk iki bölümünü Amazon Prime Video hizmetinden izleyebilirsiniz.

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri adıyla ülkemizde yayına başlayan dizi Orta Dünya’daki İkinci Çağ dönemini işliyor. Yüzüklerin dövülmesi, Lord Sauron’un yükselişi ve Numenor’un destansı hikâyesi gibi pek çok İkinci Çağ konusu dizide yer alacak.

2017 yılında Amazon televizyon hakkını 250 milyon dolara satın almış ve 1 milyar dolar değerinde 5 sezonluk bir dizi taahhüdünde bulunmuştu. Bugüne kadar çekilen en pahalı televizyon dizisi ünvanını alan Yüzüklerin Efendisi için Jeff Bezos’un tutkusunun olduğu sıkça dile getirilmişti.

Dizide Galadriel’in genç halini Morfydd Clark oynarken yarı elf Elrond’u ise Robert Aramayo canlandırıyor. Dizinin çekimleri efsane serinin başladığı Yeni Zelanda’daki mekânlarda başlamıştı. Ülkemizde de Türkçe seslendirme ile diziyi izlemek mümkün.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir