Yüzlerce Saat Başından Kalkamayacağınız Bitmek Bilmeyen 10 Oyun
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Yüzlerce Saat Başından Kalkamayacağınız Bitmek Bilmeyen 10 Oyun

0

Kimi zaman bir oyuna saatlerinizi harcamamak istersiniz. Biz de sizler için başından kalkamayacağınız uzun soluklu 10 oyunu listeledik.

Oyun oynayan insanlar genellikle ikiye ayrılır, rekabetçi oyunları sevenler ve hikayeli oyunları sevenler. İlk kategoriye dahil olan oyuncular genellikle LoL, Valorant, CS:GO ve benzeri oyunları uzun yıllar boyunca oynarlar. Diğer kategorideki oyuncularsa ağırlıklı olarak tek kişilik hikayeli oyunları tercih ederler ve kendilerini uzun soluklu bir maceranın akışına bırakırlar.

Bu oyunların bazıları kısa bazılarıysa sanki bitmemesi için özel olarak tasarlanmış gibi uzundur. Biz de uzun soluklu oyunlarda saatlerini geçirmek isteyen oyuncular için bir liste hazırladık.

Not: Aşağıdaki oyunların bitirme süreleri HowLongToBeat üzerindeki verilerden alınmıştır. Oyunu oynama şeklinize göre bu süreler daha da uzayabilir.

Bir dönemin efsanelerinden: Mass Effect Legendary Edition

  • Bitirme Süresi: Ana hikaye 59 saat – %100 135 saat

Mass Effect Legendary Edition, bir dönemin en sevilen Aksiyon RPG oyunlarından bazıları olan Mass Effect üçlemesinin birleştirilmiş hali olarak karşımıza çıkıyor. 3 oyunun ana hikayesi toplam 59 saatte biterken tüm yan görevleri yapıp galaksiye barışı getirmeniz ise yaklaşık 135 saat sürüyor.

Bitmek bilmeyen canavarlar silsilesi: Monster Hunter World

  • Bitirme Süresi: Ana hikaye 48 saat – %100 393 saat

Tek başınıza ya da arkadaşlarınızla saatlerce canavar avlayabileceğiniz Monster Hunter World’de eğer tüm canavarları avlamak ve tabiri caizse oyunun suyunu sıkmak isterseniz 393 saatinizi bu oyunla geçirmeniz gerek.

Nasıl olduysa “Yılın Oyunu” ödülüne aday olmuştu: Xenoblade Chronicles 3

  • Bitirme Süresi:  Ana hikaye 61 saat – %100 168 saat

The Game Awards’ın en çok tartışılan oyunu olan Xenoblade Chronicles 3, her nasıl olduysa yılın oyunu olmaya aday olmuştu. Asya bölgesi dışında çok az bir oyuncu kitlesine sahip olan bu oyun, yine JRPG severlerin saatlerde severek oynayacağı oyunlardan birisi.

Orta Çağda şövalye olma yolunda adım adım ilerleyin: Kingdom Come: Deliverence

  • Bitirme Süresi: Ana hikaye 41 saat – %100 129 saat

Orta çağda sıradan bir demircinin oğluyken (ama aslında değilsiniz) bir anda köyünüzün saldırıya uğraması sonucu büyük bir lordun himayesine girdiğiniz ve hem ülkenizi kurtarmak hem de onurlu bir şövalye olmak için çabaladığınız Kingdom Come, özellikle dövüş mekanikleri ve RPG öğeleriyle sonuna kadar sıkılmadan oynayacağınız bir oyun.

The Elder Scrolls III: Morrowind

  • Bitirme Süresi: Ana hikaye 44 saat –  %100 331 saat

Eğer Skyrim’i beğendiyseniz ve benzerini oynamak istiyorsanız o zaman Morrowind tam olarak size göre. Oyun 2002 yılında çıkmasına rağmen bugüne kadarki en büyük açık dünyalardan birisine sahip. Zamanına göre çok gelişmiş bir oyun olsa da optimizasyon sorunlarını modlarla çözecek ve grafikleri dert etmeyecek biriyseniz Morrowind’e kesinlikle bir şans vermelisiniz.

Dinozorlar ve robot dinozorlarla uzun saatler geçirebilirsiniz: ARK: Survival Evolved

  • Bitirme Süresi: Ana hikâye 55,5 saat – %100 524 saat

2017 yılında yayınlanan ve sıradışı yapısıyla dikkat çeken ARK, kelimenin tam anlamıyla sizi hiçliğin ortasına bırakarak dinozorlarla dolu bir adada hayatta kalmanızı istiyor. Oyunu baştan sona tek başınıza bitirmek isterseniz de 524 saatinizi dinozorlara ayırmanız gerekiyor.

Şimdiye kadar yapılmış en uzun soluklu oyun: World of Tanks: Blitz

  • Bitirme Süresi: %100 3600 saat

Evet yanlış okumadınız, World of Tanks: Blitz’i tamamen bitirmeniz için oyuna tamı tamına 3600 saat harcamanız gerekiyor. Bu sürede oyundaki tüm haritalarda tüm tanklarla oynamanız ve tüm tankların tüm eklentilerini açmanız gerekiyor. Tabii ki bir insan neden tanklarla savaştığınız bir PvP oyununu tamamen bitirmek için 150 gün harcar bilemiyoruz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap