YouTube’da Ücretsiz Film İzleme Dönemi
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

YouTube’da Ücretsiz Film İzleme Dönemi

0

Video paylaşım devi YouTube, kullanıcılara ücretsiz olarak uzun metrajlı filmler sunmaya hazırlanıyor.

YouTube’da bir dizi veya film izlemek isteyen kullanıcıların, şirketin sunduğu çeşitli abonelik hizmetlerine üye olmaları gerekiyor; ancak YouTube Originals ve YouTube TV gibi hizmetler henüz dünyanın her tarafında hizmete geçmediği için kullanıcı potansiyeline henüz ulaşabilmiş değil.

AdAge adlı internet sitesinin haberine göre YouTube, platformunda reklam destekli filmler yayınlanacak. Video paylaşım devi, ekim ayında Terminator ve Legally Blondegibi filmleri ücretsiz olarak kullanıcılara sunmaya başlamıştı. 

Hollywood’un sevilen yapımlarını bünyesine katan şirket, bu içeriklerden reklam geliri elde etmeyi hedefliyor.YouTube ürün yönetimi müdürü Rohit Dhawan, kullanıcıların taleplerine karşılık olarak reklam destekli ücretsiz filmler sunacaklarını söyleyerek, yeni özelliğin reklamverenler için de güzel bir fırsat olduğunu belirtti.

Reklamverenlerin ihtiyaçlarına ve beklentilerine yönelik olarak çalışmalar yürüten video paylaşım devi, yeni hamlesiyle markaların platform üzerindeki harekete alanını artıracak. YouTube’un kütüphanesinde şu an için 100’den fazla reklam destekli film bulunuyor, ancak gelecekte yapılacak yeni anlaşmalarla bu sayının önemli oranda artması bekleniyor.

Kaynak: https://www.tamindir.com/haber/youtube-da-ucretsiz-film-izleme-donemi_40623/

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap