YouTube’a ‘Videoda Ara’ Özelliği Geliyor (Şimdilik Bize Yok)
 1. Anasayfa
 2. Youtube

YouTube’a ‘Videoda Ara’ Özelliği Geliyor (Şimdilik Bize Yok)

0

 

 

Google, YouTube Videolarında İstediğimiz Yeri Bulmamızı Sağlayacak ‘Videoda Ara’ Özelliği Getirdi (Ama Bize Şimdilik Yok)

Google, videolarda istenilen yerleri rahatça bulmayı sağlayacak ‘Videoda Ara’ da dahil bazı yeni özellikleri YouTube’a getirdiğini açıkladı. Ancak oldukça kullanışlı olan bu özellikler, şimdilik yalnızca Hindistan’da çıkış yaptı.

 ABD merkezli teknoloji devi Google, bugün Hindistan’da bir etkinlik gerçekleştirdi YouTube’a getireceği yeni özellikleri duyurdu. Bunlar, yapay zekâ destekli yeni bir arama sistemi, videoları farklı bölgesel dillerde dinleyebilme gibi şeyleri içeriyor.

Öncelikli olarak birazdan göreceğiniz yeni özelliklerin yalnızca Hindistan’a özgü olacağını belirtelim. Ne yazık ki kullanıcılar için oldukça yararlı olacağa benzeyen bu yenilikleri şimdilik diğer ülkelerde göremeyeceğiz. Ne zaman geniş çapta kullanıma sunulacakları hakkında henüz bir bilgi yok.

Videoların içinde arama yapılabilecek

Şirketin ilk tanıttığı özellik videolarda arama yapmayı sağlıyor. Google Arama’ya eklenecek bu yenilikle birlikte artık kullanıcılar, videonun altında çıkan ‘Videoda Ara’ butonu ile istedikleri şeyi aratabilecekler. Sonrasında ise yapay zekânın yardımıyla görüntülerdeki istedikleri yere rahatça ulaşabilecekler. Böylece videoların belli bir yerine ulaşmak için tüm videoyu incelemek gerekmeyecek.

Gelen diğer özellikler;

 

Diğer yandan şirket, yine şimdilik Hindistan’da kullanılabilecek olan bir başka özelliği de test ettiğini ifade etti. Yalnızca sağlık alanındaki videolarda olan bu özellik, videoların farklı dillerde izlenilebilmesine olanak tanıyor. Bir ekran görüntüsünde de YouTube videolarının sağ alt kısmında bulunan ‘ayarlar’ sekmesinden dilin değiştirilebileceği görülüyor. Gelen bilgiler, şu an için Hindistan’da bulunan birkaç bölgesel dilin ve İngilizce’nin özelliğin kapsamına dahil edildiğini ortaya koyuyor.

Google ayrıca, Hindistan’daki farklı dilleri kullanan kitlelere hitap etmek için bir özelliğin daha üzerinde çalıştığını aktardı. Bu şekilde kullanıcıların; videoları tek tıkla çevirme, metne dökebilme gibi işlevleri yerine getirebileceği ifade edildi.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir