Youtube Videolarınızı Öne Çıkaracak Tiyolar
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Youtube Videolarınızı Öne Çıkaracak Tiyolar

0

Youtube Videolarınızı Öne Çıkaracak Tüyolar.

İnternetin en parlak ve en yüksek takipçisi tartışmasız bir şekilde  Youtube web dünyasının olmazsa olmazı. Dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de yüz binlerce yayıncısı bulunan bu uygulamayı kullananlara Youtuber deniliyor. Kişisel amaçlı olduğu kadar ticari açıdan You Tube’un tıklanma başına ücret ödemesi yapması bu alana ilgiyi her geçen gün arttıran önemli bir faktör. Tabi bu durum her gün milyonlarca özgün video içeriğinin yüklendiği sistemde giderek artan rekabeti beraberinde getiriyor. Dolayısıyla youtuberler arasında son derece çetin geçen en fazla tıklanma yarışında başarıyı çekimlerin kalitesi, özgünlüğü, ilgi çekici olması ve bir takım kurallara uyulması belirliyor. Çünkü özgün olmayan, yeterli ilgi çekmeyen konular veya çeşitli hilelerin kullanıldığı videolar SEO kurallarının harfiyen uygulandığı bu alanda yarıştan kopulması anlamını taşıyor.

Youtuber olabilmek için öncelikle You Tube’dan kendi adınıza bir hesap açarak işe başlamalısınız. Ancak bu hesabı mutlaka doğru bilgilerden oluşturmanız gerekiyor. çünkü farklı isimler veya nikler kullanarak hesabınızı oluşturursanız özgün çekimlerinizi kendi adınıza tescil edilmezsiniz ve sizin yayınınızı çekerek kendi sitesinde ilk yayınlayanlara kazanç sağlamış olursunuz. Bu nedenle deneme hesabı bile açsanız doğru bir şekilde bilgilerinizi kaydetmenizi tavsiye ediyoruz! Bunun dışında çekimlerin başarısını belirleyen çekim kurallarını iyi bilmeniz ve kamera çekimlerinizin profesyonel olmasına dikkat etmeniz ayrı bir önemli detay olarak karşımıza çıkıyor. Sözgelimi çekimin yapıldığı yer, hava şartları, kullandığınız kameranın çözünürlüğü, işlediğiniz konunun insanlarda merak uyandırması gibi yüzlerce kurallar bütününe göre hareket etmeniz sizi milyonlarla buluşturabilir.

Peki, YouTube’da Nasıl Ziyaretçi Alacaksınız?

YouTube’da kanal oluşturduktan sonra videolarınızı nasıl öne çıkaracağınızı biliyor musunuz? Tüm çekim detaylarını uyguladınız konunuzda iyi fakat ziyaretçi alamıyorsunuz. İşte bu durumu düzeltmeniz için sizlere en iyi YouTube ziyaretçi arttırma yollarının ipuçları. Dünyanın en popüler ve en güçlü video paylaşım sitelerinden biri olan YouTube’de açtığınız kanalın tanınması öncelikle biraz zaman alabilir. Her başarıda olduğu gibi emek ve çaba göstermeden abone sayınızı arttırmanız mümkün değil. Özellikle video izleyicileri daha önce pek çok kez farklı yerlerde izlediği videoyu tekrar izlemez dolayısıyla çekimlerinizin özgünlüğü abone sayısının arttırılmasında en önemli bir etkendir.

YouTube, Kaliteli İçeriği En Sıkı Şekilde Denetleyen Sistemlere Sahip

YouTube sadece kalitesi yüksek videoları öne çıkarıyor dolayısıyla kuralları harfiyen uygulamanız dışında konunun ilgi çekici olmasına özen göstermeniz gerekiyor. söz gelimi her insanın bir şekilde ilgisini çekecek konuları işlemeniz videonuzun tıklanma oranı kadar izleme süre oranlarını da büyük ölçüde etkiliyor. Bunun anlamı tıklanma oranı kadar video içerisinde ne kadar zaman geçirildiği de you tube için önemli bir değer ifade ettiğidir.  Youtube ‘un tüm bu ayrıntıları çok güçlü bir yazılımlar ile izlediğini unutmamak gerekiyor. Özellikle videonun izlenme süresi YouTube algoritmalarının sizi üst sıralara taşıması açısından önemli bir kuraldır. Dolayısıyla Özgünlük ve ilgi çekicilik yaratan bir içerik tıklanma oranları ve üst sıralarda çıkmanın garantisidir.

YouTube Videonuzu Öne Çıkaracak İçerik Açıklaması, Nasıl olmalı?

YouTube’de işin en diğer önemli kısmı videonuza seçtiğiniz başlığın video içeriğinizi tam anlamıyla ifade edebilmesidir. Örnek olarak “orkide çiçeği nasıl yetiştirilir” başlıklı bir videoda farklı konular işleyemezsiniz. Dolayısıyla başlık seçiminde önceliğiniz ilgi çekmesi ve bu ilginin devamının sağlanmasıdır. Sonuçta insanların bu başlıkla arama yaptığını unutmamalısınız. Konuyu belirli bir sıralama ile işlemeniz ve doyurucu bilgiler sunmanız izleyicinizin çekimi sonuna kadar izlemesini sağlayan farklı bir ipucudur.YouTube video hazırlanması sırasında mutlaka açıklama bölümünüze içerik bilgilerinizi yazmanız ve tanıtımını yapmalısınız. Bu bölüm videonuzu anlatan kısa bir paragraftır ve yayını izleyecek insanlara hangi konuda bir yayın izleyeceği hakkında fikir verir.

YouTube videonuzu öne çıkaracak etiketler nasıl seçilmeli?

YouTube videolarınızın öne çıkmasında bir diğer önemli faktörlerden biri de etiketlerdir., YouTube video etiketi hazırlanırken dikkat etmeniz gereken bu etiketleri tıpkı başlıkta olduğu gibi dikkatli ve yayınınızla ilintili konulardan seçmenizdir. Kullanacağınız etiket sayısı yayının uzunluğuna ve içeriğin zenginliğine göre arttırılabilir. Fakat bunu abartmamanız ve sınırı aşmamanız gerekiyor. çünkü You Tube programları bunu iyi niyetli bulmaz ve sizin yayınızı kaydetmez. Bu durumda etiket sayısını azaltarak yayını tekrar kaydetmeyi denemelisiniz.

YouTube videolarınızın öne çıkması için kanalınız ne kadar iyi ?

YouTube videolarınızı öne çıkaracak  başka bir önerimiz ise kanalınızı görsel ve yapısal açıdan dikkat çekici başarılı şekilde hazırlanmanızdır. Kaliteli bir kanal için profilinizin tam ve doğru bir şekilde oluşturulması gerekiyor. örneğin sizi tanımlayacak bir fotograf, kanalınızı temsil eden bir görsel başarı şansınızı arttıracaktır. Bunun yanı sıra bu fotoğrafların ziyaretçilerinizin aklında kalabilmesi için çarpıcı ve yayın tarzınızı temsil edebilmesi önemlidir. Ayrıca kanal ana sayfanızda yayınlarınızın en çarpıcı bölümlerinin yer aldığı fragmanlar takipçi edinmeniz açısından oldukça etkili yöntemlerdir.

Son olarak YouTube videolarını öne çıkarmak için SEO optimizasyonunu mutlaka göz önünde bulundurmanız şarttır. Ayrıca YouTube kanalının istatistiklerini dikkatli bir şekilde takip ederek takipçilerinizin hangi yayınları daha çok tercih ettiğini ve ne kadar süre izlediklerini bilmeniz ve bu verilere göre daha sonraki yayınlarınızı hazırlamanız için önemli bir yol gösterici olacaktır. Bunların dışında sosyal paylaşım uygulamalarını aktif bir şekilde kullanarak kanalınızın tanıtımını ve yayın politikasını anlatmanız o konuya ilgi duyan kişilerin sizin kanalınıza abone olmasını sağlayacaktır. Youtube kanalınızı oluşturmanız daha sonra düzenlemeniz kısacası ilgi göstermeniz ile sağlanacak başarı ancak emek ve büyük çaba ile gerçekleşecektir. Fakat bu yorgunluğunuzun karşılığını yayınlarınızı milyonlarca insana ulaşarak alabilir ve mutlu olabilirsiniz. Sizlere kolay gelsin diyoruz ve başarılar diliyoruz.Konu ile ilgili yardım gerekirse buradayız efendim..Saygılar..

Yazar Hakkında

Cum.unv.elektronık mezunu gultasarim.com kurucusu ve editörü ayrıca Wordpress,Blogger,Tumblr,Google Sites,Sosyal Medya ,Seo alanlarda profesyonel çözümler üreticisi..

Yorum Yap