1. Ana Sayfa
  2. Genel

Youtube Video Önizleme Küçük Resmi Nasıl Değiştirilir

Youtube Video Önizleme Küçük Resmi Nasıl Değiştirilir
0

youtube

YouTube sitesinde bir hesap oluşturup video yüklemeye başladı iseniz, okuyucularınıza videonuz için anlık küçük ön kapak resimleri yükleyebilirsiniz. Videonuza küçük resimlerin nasıl yükleneceğini makaleyi takip ederek siz de öğrenin. YouTube hesabınıza giriş yapıp size ait videoların yüklemesi bittiğinde videonuz için YouTube, üç farklı resim seçeneği verir. Bu seçeneklerden birini kullanarak videonuza tanıtım ve ön kapak resmi ekleyebileceğiniz gibi hemen alt kısımda bulunan 2 mb. boyutunu aşmadan kendinizin hazırladığı resmide ekleyebilirsiniz.

Youtube videonuz için küçük kapak resimlerini ekleme ve yükleme :

1. Youtube sitesine giriş yapın.

2. Kanalınız da Video yöneticisine gidin veya tarayıcınızda youtube.com/, slash’dan sonra “my_videos” yazarak ta ulaşabilirsiniz.

3. Youtube’de resim ekleme veya değiştirmek istediğiniz videonuzun üstündeki Düzenle ismine tıklayın.

4. Açılan pencerede, videonuzun hemen yan tarafında, Youtube tarafından hazırlanmış üç adet dikey konumdaki resimlerden birini seçebilir veya hemen alt kısımda bulunan ‘Özel küçük resim ekle’ seçeneğini seçerek bilgisayarınızda hazırladığınız bir resmi yükleyebilirsiniz.

Youtube en iyi özel küçük resim ekleme özelliği :

1. Resim boyutları, yerleştirilmiş video aynatıcısında kapak, ön izleme resmi, olarak kullanılacağından Youtube tarafından küçük resim denilen ancak, önerilen resim boyutunun mümkün oldugunca büyük olmasıdır.

2. Özel küçük resimlerin aşağıdaki özelliklere sahip olması gerekir.

→ En düşük boyutun 640 piksel genişliğinde ve 1280×720 çözünürlüğe sahip olması,

→ .JPG, .GIF, .BMP veya .PNG resim formatında yüklenmesi,

→ Yüklediğiniz resim 2 MB sınırının altında olması gerekmektedir.

Aman Youtube politikalarına dikkat edin!

Tüm özel küçük resimler Youtube, Topluluk Kuralları‘na uyması gerekir. Müstehcen, şiddet içeren veya görsel açıdan rahatsız edici küçük resimler videonuzun yaş kısıtlamalı olmasına neden olabilir. Yaş kısıtlaması bulunan iş ortağı videolarında reklam yayınlanmaz ve bu videolar göz atma sayfalarında görünmez.

Sürekli, kuralları ihlal eden küçük resim kullanan içerik (video) yükleyicilerinin özel küçük resimleri yükleyebilme hakkı iptal edilmektedir. Küçük resim ekleme yetkiniz iptal edildiyse bu ayrıcalıklarınızı geri alamayabilirsiniz. Bu hususlara dikkat etmenizi şiddetle öneririm. Bir şirkette çalıştığınız düşüncesi ile şirket içi davranış politikalarına göstermiş olduğunuz özenin aynısını, Youtube’un size verdiği yetkilerde dikkat ederek kullanmaya çalışın. Yoksa son eyvah ne yaptım düşünce ve arayışı geri dönmenizi sağlamayacaktır.

Yukarıda anlatımı yapılan makalenin Youtube Videosu :

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap