YouTube Uygulaması Artık Uzaktan Kumanda İçeriyor
 1. Anasayfa
 2. Genel

YouTube Uygulaması Artık Uzaktan Kumanda İçeriyor

0
YouTube’un mobil uygulamasındaki ‘TV’de İzle’ moduna yeni bir özellik eklendi. Gelen güncelleme sayesinde artık televizyondaki YouTube uygulamasında gezinmek için telefonunuzu bir uzaktan kumanda gibi kullanabiliyorsunuz.

Son zamanlarda piyasaya sürülen akıllı televizyonların hemen hemen hepsi içerisinde YouTube uygulaması yüklü olarak geliyor. Bu şekilde yerinizden kalkmadan televizyonunuzun kumandası ile yapacağınız birkaç işlem ile YouTube uygulamasına girebiliyor ve istediğiniz gibi video izleyebiliyor veya müzik dinleyebiliyorsunuz. Televizyonlarımızda YouTube uygulamasının olması güzel olsa da televizyon kumandası ile bu uygulama içerisinde gezinmek biraz zor olabiliyor.

Google, akıllı telefonlardaki YouTube uygulamasının televizyondaki uygulama ile beraber çalışabilmesini sağlayan TV’de İzle özelliğini sunmuştu. Bu özellik sayesinde akıllı telefonlar ile televizyondaki uygulamaya video gönderebiliyordunuz ve videoları açabiliyordunuz. Akıllı telefondaki uygulama aynı zamanda YouTube’da açtığınız videonun sesini de ayarlayabilmenize imkân veriyordu ancak Google, YouTube’da gezinmeyi daha kolay hale getirecek bir adım daha attı.

Artık YouTube kendi uzaktan kumandasına sahip

YouTube uygulamasının Android platformundaki son güncellemesine göz atan geliştiriciler, yeni bir özellik buldular. YouTube 14.50.53 versiyonu, uygulamada daha kolay gezinebilmenizi sağlayacak ve kontrol kabiliyetini daha çok artıracak yeni bir uzaktan kumanda özelliği getirdiler. Akıllı telefonunuzdaki uzaktan kumanda sayesinde artık televizyon kumandanıza ihtiyaç duymadan televizyondaki YouTube uygulamasını kontrol edebileceksiniz ve bunu televizyon kumandasına oranla daha kolay yapacaksınız.

 Google’ın YouTube’a getirdiği bu güncelleme çoğu kişiye ilaç gibi gelecek zira televizyon kumandası ile YouTube uygulamasında gezinmek bir süre sonra eziyete dönüşebiliyor. İstemeden ileri-geri gitmeler, videoyu geri saracağım derken yanlışlıkla komple bir sayfa geriye gitmeler gibi hatalar kimi insanları çileden çıkarabilen hatalarken Google bu duruma çok güzel bir çözüm bulmuş. Güncelleme, YouTube uygulamasını destekleyen tüm cihazlara aşamalı olarak geliyor.
Kaynak: https://www.androidcentral.com/youtube-app-casting-screen-now-includes-tv-remote

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir