YouTube Music’e Nihayet Canlı Şarkı Sözleri Geliyor
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal medya

YouTube Music’e Nihayet Canlı Şarkı Sözleri Geliyor

0

 

YouTube Music, uzun zamandır beklenen canlı şarkı sözleri özelliğini Android kullanıcıları için kullanıma sunmaya başladı.

Milyonlarca kullanıcısıyla dünyanın en büyük müzik platformlarından biri olan YouTube Music, uygulamaya getirdiği yeniliklerle kullanıcı deneyimini iyileştirmeye çalışıyordu. Şarkı sözlerine yönelik özellikler de bunlardan biriydi.

Şimdi de Android kullanıcılarını sevindirecek, neden bu kadar geç kalındığı bilinmeyen bir özelliğin yolda olduğu görüldü. Gelen bilgilere göre YouTube Music, şarkı sözlerini gerçek zamanlı olarak görüntülemenizi sağlayan bir özelliği kullanıcılara sunmaya başladı.

Artık şarkı sözlerini canlı olarak takip edebilecek

Öncelikle hâlihazırda uygulamada yer şarkı sözlerinden farkını açıklayalım. Kullanıcılar, şu anda sözleri YouTube Music’te durağan şekilde görüyor. Yani şarkılarla senkronize bir şekilde takip edilemiyor. Yeni canlı sözler ile bunu yapmak mümkün olacak ve ekran aşağıya kayarak şarkıda söylenen yerler kalın bir şekilde gösterilecek.

“Joe4913” isimli Reddit kullanıcısından gelen ekran görüntülerine bakarak, özelliğin Spotify gibi rakip platformlarda gördüklerimize benzer olduğunu söyleyebiliriz.

Android kullanıcıları için çıkış yapmaya başlayan canlı şarkı sözleri, şimdilik geniş çapta kullanıma sunulmadı. Ancak yakın zamanda herkese gelebileceğini belirtmek mümkün. Bu hamle, MusixMatch ile ortaklık kuran YouTube Music’in, ekim ayında yaptığı bir açıklamada gelecekte şarkı sözleri konusunda daha fazla hamlenin yapılacağının sinyalleri vermesinin ardından geldi.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap