Youtube Kanalı Nasıl Açılır?
 1. Anasayfa
 2. Genel

Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

0

Youtube’nin son dönemde video kazanç sistemini Türkiye’de de aktif etmesi ile video kanalı oluşturarak kazanç sağlamak trend hale geldi.Evet efendim dünyanın en büyük video paylaşım sitesi olan Youtube de kendinize oluşturacağınız şahsi bir hesap ile açacağınız kanalınızla milyonlarca insana ulaşma şansına erişebilirsiniz.

Yapacağınız özgün çekimler ile şahane videolar oluşturarak kanalınız zenginleştirip uygun görseller ve içerikler ile kanalınızdan gelir elde edebileceksiniz.

Aklınıza ilk gelen soru Youtubede kanal nasıl açalır? olacaktır tabiki..

Haydi birlikte adım adım YouTube kanalı nasıl açılır inceleyelim:

Kişisel bir kanal oluşturma

Google Hesabınızı-Gmail hesabınızı kullanarak yönetimi yalnızca size ait olacak bir kanal oluşturmak için aşagıda size anlatacağım aşamaları uygulayın.

Bilgisayarınızdan  veya telefonunuzdan mobil siteyi kullanarak YouTube’da Gmail hesabınız ile oturum açın.

YouTube sayfasına giriş yapın ve ‘Oturum Aç’ kısmına tıklayın.Youtube kanalına giriş yapabilmeniz için Google Hesabınızın olması gerekmektedir.Eğer google hesabınız yok ise kendinize yeni bir hesap oluşturmanız gerekir.

Bunu yapmak için ise google hesabı olusturun kısmına giriş yaparak gereken bilgileri tam olarak doldurmanız gerekmektedir.Sonrasında gmail hesabınızı kullanabilirsiniz ve bu hesap ile youtube ‘ye giriş yapabilirsiniz.

Google hesabınız ile oturum açıp giriş yapın ve anasayfayı tekrar açın.Sağ üst köşedeki hesabınızla ılgılı bolume tıklayın ve açılacak olan bölmedeki ‘İçerik Oluşturucu Stüdyosu’ butonunu tıklayın.Gördüğünüz sayfada  ‘Kanal oluştur’ yazısına tıklayıp kanalınızı oluşturmak için ilk adımı atın..

Ve sizden kanalınızın ismini soracak olan bölüme kanal isminiz yazın kanalı olustur butonuna tıklayın.

Kanalınız oluşturdunuz artık düzenlemelerine geçebilirsiniz.Bu düzenlemelerin en başında daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlayacak olan kendi sayfanıza ait URL’in oluşturulması gerekir.Bunun için kontrol panelinizden profil resminiz ayarlamak için tıklayın.

Profil resminiz google hesabınızdan geleceği için öcelikle google hesabınızdaki profil resminizi özelleştirmelisiniz.Burada kullandığınız görseliniz youtube kanalınızda da görünecektir.

Sonrasında kanalınızın  resmını ayarlayın bunun için

 1. Soldaki menüden Kanalım‘ı seçin.
  • Yeni kanal resmi: Ekranın üst kısmında Kanal resmi ekle‘yi tıklayın.
  • Mevcut kanal resmi: Düzenle simgesini edit görene kadar fareyle mevcut banner’ın üzerine gelin. Simgeyi tıklayın ve Kanal resmini düzenle‘yi seçin.
 2. Bilgisayarınızdan veya kayıtlı fotoğraflarınız arasından bir resim yükleyin. YouTube fotoğraf kitaplığından resim seçmek için Galeri sekmesini de tıklayabilirsiniz.
 3. Resmin farklı cihazlarda nasıl görüneceğinin bir önizlemesini görürsünüz. Değişiklik yapmak için Kırpmayı ayarla‘yı seçin.
 4. Seç‘i tıklayın.

Kanalınızın resmini ayarladıktan sonra diğer düzenlemelere geçmelisiniz.

Youtube Anasayfamıza geçelim ve sağ üst köşedeki google hesabımızın göründüğü kısma tıklayıp içerik oluşturucu butonuna tıklayalım.

kanal ismimizin hemen altında göreceğiniz Doğrula yazan butona tıklayıp kanalımıza ait bizimle iletişime geçilebilecek telefon numaramızı girerek gelen mesajdaki doğrulama kodunu yazalım ve tıklayalım

Kanalımızıda doğruladık.

Kanalımıza yükleme yapacağımız videoların içerikleri ile ilgili olabilecek bilgileri gireceğimiz Yükleme Varsayılanları yazan kısmı tıklayıp açılan sayfadaki gereken bilgileri doğru olarak dolduralım ve kaydedelim.

Marka Bilinci Oluşturma Kısmından ise videonuzda kullanacağınız bir fligran oluşturabilirsiniz.Fligranınız logonuz olabilir imzanız olabilir veya ABONE OL yazan bir görsel olabilir .Youtube videolarından da görebilirsiniz genellikle abone ol yazan bir filigran bu tercih edilir.

Kanalımızdan para kazanmak için ise yapacağımız şey durum ve özellikler yazan yere tıklayıpgelen sayfada para kazan bölümünde etkinleştir kısmına tıklayalım.

Açılan sayfada karşımıza gelen açıklamaları okuyarak BAŞLAT yazan yere tıklayalım.

başlat ile geçeceğimiz sayfada bize sunulan şartları okuyarak kabul ettiklerimizi işaretleyerek kabul ediyorum butonuna tıklayalım.

Sayfaya geri döndürülerek burada Adsenseye Kayıt Ol kısmı için tekrar Başlat yazan butona tıklamalıyız.Adsense ile ilgili bilgi yazısını okuduktan sonra ileri tuşuna basarak geçiş yapalım

Youtube kaydolduğumuz mevcut google hesabımız ile tekrar oturum acarak adsense kayıt sayfamıza geçiş yaparız.Burada istenilen bilgileri doldurmalısınız.

Kanallarınızda reklam gösterimi için  onay alabilmesi izlenme sayılarının en az 10.000 olması şartına bağlanmış durumda .Youtube’nin bu koşulu ile ilgili , yeni kanalları doğru şekilde değerlendirmesi ve içerik oluşturucuların içeriğini korunması adına getirildiği açıklaması var.

Youtube kanalı ile milyonlara ulaşmak isteyen herkese bol şans diliyorum.Umarım yazımız ile kanal açmanıza kolaylık sağlamış oluruz.

 

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 1
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Cum.unv.elektronık mezunu gultasarim.com kurucusu ve editörü ayrıca Wordpress,Blogger,Tumblr,Google Sites,Sosyal Medya ,Seo alanlarda profesyonel çözümler üreticisi..

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir