YouTube İş Ortağı Programı’na Katılım Şartları Değişti!
  1. Ana Sayfa

YouTube İş Ortağı Programı’na Katılım Şartları Değişti!

0

YouTube Resmi Blogunda 20 Şubat 2018 tarihinden itibaren YouTube İş Ortağı Programı uygunluk kriterlerini güncelleyeceğini bildiren bir makale yayınladı. yayınlanan bu makaleyi “YouTube İş Ortağı Programı‘na erişiminiz ile ilgili önemli güncellemeler başlık ismi ile kullanıcılarının posta kutusuna gönderdi. Posta kutusuna gönderilen duyuru mahiyetindeki mesaj;
Makaleye göre; 2017 yılının Nisan ayında, YouTube İş Ortağı Programı’na katılım için uygunluk şartı 10.000 ömür boyu görüş izlenim olarak belirlenmişti. Ancak son birkaç ay içinde yaşanan gelişmeler YouTube’u daha yüksek bir standardın belirlenmesi için çalışmalara sevketti.

Bundan böyle tüm kanalların, içerik üreticilerin videolarında yayınlanan reklamlardan ve içeriklerini izleyen YouTube Red abonelerinden para kazanmasını sağlayan YouTube İş Ortağı Programına katılım amacıyla incelenmesi için son 12 ayda 4.000 saatlik izlenme süresine ve halihazırda 1.000 aboneye sahip olması gerekecek.

20 Şubat’a kadar programa kayıtlı kanallara 30 günlük bir izin sağlanmış olacak. Bu tarihe kadar 4.000 saatten az izlenmeye sahip ve 1000’den az takipçisi olan kanallar Youtube’dan gelir elde edemeyecek. Orijinal Makaleye ulaşmak için tıklayın.

 Fesih mesajları gönderilmeye başladı. Bir YouTube kullanıcısı olarak böyle bir karara haklılar diyemiyorum. Ancak alınan kararlarına saygı duymak lazım. Çünki bir kuruş para vermeden vieolarımızı sunucularında barındırıyoruz. Bu neden ile aldıkları karara karşı çıkılsa ne yazar ki? Nasıl olsa onlar için potansiyel müşteri veya kullanıcıyız. Bundan sonra memur gibi saat kavramına üye sayısına dikkat etmeniz gerekecek. Sonuç olarak %80 başarısız, %10/15 ile herkes işine bakacak. Bu konuda sizde düşünce ve duygularınızı paylaşın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap