Yılın Bilim Kurgu Filmi Olmaya Aday Dune’dan Türkçe Altyazılı Yeni Fragman Geldi

2021’in bilim kurgu severler için büyük heyecan yaratan yapımlarından biri olan Dune’dan yeni bir fragman geldi. Pek çok başarılı oyuncuyu bir araya getiren yapım, 15 Ekim’de sinemalarda izleyicisi ile buluşacak.

2021'in bilim kurgu severler için büyük heyecan yaratan yapımlarından biri olan Dune'dan yeni bir fragman geldi. Pek çok başarılı oyuncuyu bir araya getiren yapım, 15 Ekim'de sinemalarda izleyicisi ile buluşacak.

2021’in bilim kurgu severler için büyük heyecan yaratan yapımlarından biri olan Dune’dan yeni bir fragman geldi. Pek çok başarılı oyuncuyu bir araya getiren yapım, 15 Ekim‘de sinemalarda izleyicisi ile buluşacak.

Sinemaseverler ve özellikle de bilim kurgu severler için senenin en heyecan verici yapımlarından biri olmaya aday filmlerin başında Dune geliyor. Yönetmen koltuğunda Blade Runner 2049 ve Arrival gibi filmleriyle hatırladığımız Dennis Villeneuve‘un oturduğu yapım, Frank Herbert’ın bilim kurgu edebiyatının en önemli eserlerinden biri olarak kabul edilen aynı isimli serisinden uyarlanan ikinci film.

Dune, beyaz perdeye ilk olarak 1984 yılında taşınmıştı ve bu etkileyici hikayenin yeni uyarlamasını uzun zamandır bekliyorduk. Ancak film pandeminin etkisiyle uzun süre boyunca vizyona giremedi. Film için seçilen yeni vizyon tarihi ise 15 Ekim.

Filmden yeni bir fragman geldi:

Kadrosunda Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgård, Josh Brolin, Javier Bardem ve Jason Momoa gibi pek çok başarılı ismi bulunduran Dune’dan heyecanımızı körükleyecek yeni bir fragman geldi. Bol bol gezegenler arası savaş ve aksiyon dolu sahnelerle karşımıza gelmeye hazırlanan yapım, bu senenin en iddialı bilim kurgu filmlerinden biri.

Filmde Arrakis isimli bir çöl gezegeni için verilen mücadeleyi izleyeceğiz. Galaksinin en değerli madeninin bolca bulunduğu bu gezegeni kontrol altında tutmak isteyen güçler arasındaki mücadele, bize benzersiz sahneler sunacak gibi görünüyor. Ancak bu filmin hikayesi, orijinal hikayenin yalnızca ilk kısmını ele alıyor. Filmin beklenen başarıyı yakalaması durumunda devam filmlerinin gelmesi bekleniyor.

Dune ülkemizde 15 Ekim‘de vizyona girecek ve vizyona girmeden önce dünya prömiyerini yapmak için 3 Eylül’de 78. Venedik Film Festivali’ne uğrayacak. O dönemde pandeminin yeniden sinema salonlarını kapatmamasını dileyerek heyecanla bekliyoruz.

Dune’un Türkçe altyazılı fragmanı:

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Windows 11'in geliştiriciler için hazırlanan "22000.100" kodlu sürümü kullanıma sunuldu. Bu sürüm, işletim sisteminin bazı hatalarını giderirken, bazı yeni özelliklerle geliyor. İşte Windows 11'in son sürümüyle ilgili bilmeniz gerekenler.

Microsoft, Windows 11’i Güncelledi: İşte Bilmeniz Gereken Yenilikler

MCU ile ilgili en sevilen oyunlardan biri olan Marvel's Avengers, 29 Temmuz-1 Ağustos tarihleri arasında Steam, PlayStation ve Stadia'da ücretsiz olacak.

Alarmları Şimdiden Kurun: Marvel’s Avengers, 29 Temmuz’da PC ve PS İçin Ücretsiz Olacak