Yetişen alır: Türkiye’nin en ucuz elektrikli otomobili satışa çıkıyor!
  1. Ana Sayfa
  2. Otomotiv

Yetişen alır: Türkiye’nin en ucuz elektrikli otomobili satışa çıkıyor!

0

 

Çin’den gelen elektrikli otomobiller uygun fiyatlarıyla dikkat çekmeye devam ediyor. İşte Leapmotor T03 özellikleri ve fiyatı…

Dünya çapında otomotiv sektörünün elektrikli dönüşümü büyük bir hızla devam ediyor. Bir yandan da yoğun talep nedeniyle Türkiye iç pazarına giren marka ve model sayısı artıyor. Son olarak Çin’in ünlü otomobil şirketi Leapmotor, uygun fiyatlı modelini satışa sunmaya hazırlanıyor. İşte Leapmotor T03 özellikleri ve fiyatı…

Leapmotor T03, 4 Mayıs’ta satışa çıkıyor!

2015 yılında kurulan Çin merkezli elektrikli otomobil üreticisi Leapmotor, ilk olarak 2020 yılında satışa sunduğu ve insanların özellikle şehir içi ulaşımda tercih ettiği küçük boyutlu T03 modelini Türkiye’ye getirdi.

Leapmotor T03 özellikleri

Geçtiğimiz aylarda Çin’den ithal edilen elektrikli otomobillere ek yüzde 40 gümrük vergisi getirilmiş olmasına rağmen Leapmotor T03, 699 bin TL fiyatı ile mart ayında ön siparişe açılarak Türkiye’nin en ucuz elektrikli otomobili oldu.

Sonrasında ise 4 Mayıs itibariyle satış ve teslimine başlanacağı ve fiyatının 749 bin TL olacağı açıklandı. Her ne kadar Türkiye’nin en ucuz elektrikli otomobili olsa da bu fiyatı yüksek bulan kişiler için ek gümrük vergisi olmasaydı 538 bin TL’den ön siparişe açılacağını ve sonrasında 588 bin TL’ye satılacağını belirtelim.

Leapmotor T03 teknik özellikleri

ÖzellikLeapmotor T03
Maksimum Güç80 kW
Maksimum Tork158 Nm
WLTP Menzil417 km
Batarya Kapasitesi41.3 kW/h
Fren SistemiDört Tekerlekli Disk
HassasiyetYüksek
GecikmeSıfır
Tam Etki Alanı KontrolüVar
Batarya Garantisi6 Yıl
Ekran SistemiÇift Ekran Etkileşimi
TavanCam Tavan
Gövde Malzemesi%70 Yüksek Mukavemetli Çelik
Elektronik Park FreniVar
Park Radarı (Ön/Arka)11
Araç Stabilite SistemiESC High Plus
HLA (Hill Launch Assist) SistemiVar
TPMS (Lastik Basıncı İzleme Sistemi)Var

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap