Yeni Windows 11 Özellikleri Ayrı Paketler Halinde Sunulabilir

Windows 11 özellikleri artık ayrı indirme paketleri halinde gelecek.

Windows 11 özellikleri artık ayrı indirme paketleri halinde gelecek.

Microsoft, bir süredir hem Windows 10 hem de Windows 11 için “Windows Deneyim Paketi (Windows Experience Pack)” üzerinde çalışmalar yapıyor. Şirket şimdi ise Windows Deneyim paketlerine ek olarak “Çevrimiçi Hizmet Deneyimi Paketleri (Online Service Experience Packs)” adı verilen başka bir güncelleme dağıtım sistemini denemeye başladı.

Windows Deneyim Paketleri gibi, Çevrimiçi Deneyim Paketleri de Windows 11 kullanıcılarının yeni bir işletim sürümü indirmelerine gerek kalmadan yeni özellikler sunmanın yeni bir yolu olacak. Microsoft, Windows Insider’lar için Çevrimiçi Hizmet Deneyimi Paketi’nin ilk sürümünü Dev kanalında yayınladı ve görünüşe göre bu özellik Deneyim Paketi ile benzer şekilde çalışıyor.

Kısa zaman önce yayınlanan Windows 11 Build 22489, Microsoft hesabınızı yönetmek için yeni bir sayfayla birlikte geliyor. Windows 11’in “Microsoft hesabınız” Ayarlarında etkin abonelikleriniz, uygulamalarınız, hizmetleriniz ve hesabın diğer ayrıntılarıyla ilgili bilgileri artık görüntüleyebiliyorsunuz.

Yazılım devi, test uzmanlarından gelen geri bildirimlere dayanarak Çevrimiçi Hizmet Deneyim Paketleri aracılığıyla Windows Ayarları kısmını iyileştirmeyi planlıyor. Böylelikle büyük Windows güncellemeleri yapmadan işletim sisteminde bazı değişimler yapılabilecek.

Eğer Geliştirici Kanalında iseniz “Online Service Experience Pack – Windows.Settings.Account” başlıklı yeni bir güncelleme görebilirsiniz. Bu özel güncelleme, şimdilik yalnızca Ayarlar uygulamasındaki “Microsoft Hesabı” sayfasında değişiklik yapacak.

Bununla birlikte gelecekte Dosya Gezgini, Başlat Menüsü ve Görev Çubuğu gibi sayısız alanda iyileştirmeler görebiliriz ve bunun için yalnızca Özellik Deneyimi Paketleri kullanılabilir.

Kaynak:https://www.technopat.net/2021/11/01/yeni-windows-11-ozellikleri-ayri-paketler-halinde-sunulabilir/.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

WhatsApp ve Instagram Uygulamalarından ‘Facebook’ Logosu Kaldırıldı

30 yıldan uzun bir süre sonra, Paul Buchheit adlı bir Google mühendisi kendi e-posta deneylerini gerçekleştirdi