Yeni Windows 11 Görev Yöneticisi Özelliği: Sistem Çökme Dökümleri
 1. Anasayfa
 2. Windows

Yeni Windows 11 Görev Yöneticisi Özelliği: Sistem Çökme Dökümleri

0

Bu yılın ilk büyük güncellemesi olan Windows 11 sürüm 22H2 (veya Windows 11 2022 Güncellemesi) birkaç hafta içinde kullanıma sunulacak.

Windows Insider Programına dahil olan kullanıcılar, sürükle-bırak özelliğine sahip güncellenmiş görev çubuğu, daha hızlı bağlam menüleri ve yenilenen Görev Yöneticisi gibi birçok şeyi çoktan test etmeye başladı.

22H2’deki dikkat çekici değişikliklerden biri de yeni Görev Yöneticisi. Windows kullanıcılarının vazgeçilmezi olan Görev Yöneticisi, Microsoft’un Fluent Design yaklaşımı ve WinUI 3.0 makyajıyla birlikte baştan aşağı yenileniyor. Görev Yöneticisi artık daha modern görünüyor ve Ayarlar’a benzer şekilde sol sütunda yer alan butonlarla birlikte yeni bir düzen kullanıyor.

Microsoft ayrıca Görev Yöneticisi aracılığıyla çekirdek veya tam kilitlenme dökümü oluşturmanıza olanak tanıyan yeni bir özelliği (Build 22588 ile) test ediyor. Mavi ekranlar nedeniyle Windows tarafından oluşturulan “dump (DMP)” dosyalarını hatırlarsınız.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi, yeni sürümle birlikte Görev Yöneticisini kullanarak canlı kilitlenme dökümleri oluşturabileceksiniz. Bu özellik, çökme anındaki sistem belleği kayıtlarını içerdiğinden dolayı sorunları çözme konusunda özellikle kullanışlı olabilir.

Kaynak:https://es.postsus.com/technology/1040424.html 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir