Yeni Windows 10 Güncellemesi, Aygıt Yöneticisine Büyük Yenilikler Getiriyor
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Yeni Windows 10 Güncellemesi, Aygıt Yöneticisine Büyük Yenilikler Getiriyor

0

Windows 10 Aygıt Yöneticisine gelmesi beklenen güncelleme, aygıt sürücülerini görüntülemeyi ve yönetmeyi kolaylaştıracak çok kullanışlı bir yenilik getiriyor.

Geliştirme kanalındaki en son Windows 10 Insider Preview sürümündeki Aygıt Yöneticisi, artık aygıt ve sürücü bilgilerini birden çok görünümle destekliyor. Çoklu görünüm seçeneği sayesinde kullanıcılar Aygıt Yöneticisindeki bilgileri farklı şekillerde görebiliyor ve bir aygıt sürücüsünü kullanan cihazları listeleyerek isterlerse bu sürücüyü silebiliyorlar.

Aygıt Yöneticisi şu anda bir aygıtı kaldırırken, diğer aygıtların bu sürücüyü kullanması durumunda işletim sisteminin kaldırma işlemini yapamayacağı konusunda uyarıyor. 

 
Bu problemi gidermek için kullanıcılar artık “Sürücüye göre cihazlar” görünümüne geçerek o sürücüyü kullanan cihazların listesini görebiliyorlar. Böylece, sorun çıkartma potansiyeli olan cihazları görmek ve onları ayrı ayrı sistemden kaldırmak mümkün oluyor.Bu yeni özelliğin, 2021 Sonbaharında gelmesi planlanan Windows 10 Sun Valley güncellemesinde olacağı düşünülüyor.

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap