Yeni Windows 10 Güncellemesi, Aygıt Yöneticisine Büyük Yenilikler Getiriyor

Windows 10 Aygıt Yöneticisine gelmesi beklenen güncelleme, aygıt sürücülerini görüntülemeyi ve yönetmeyi kolaylaştıracak çok kullanışlı bir yenilik getiriyor.

Windows 10 Aygıt Yöneticisine gelmesi beklenen güncelleme, aygıt sürücülerini görüntülemeyi ve yönetmeyi kolaylaştıracak çok kullanışlı bir yenilik getiriyor.

Geliştirme kanalındaki en son Windows 10 Insider Preview sürümündeki Aygıt Yöneticisi, artık aygıt ve sürücü bilgilerini birden çok görünümle destekliyor. Çoklu görünüm seçeneği sayesinde kullanıcılar Aygıt Yöneticisindeki bilgileri farklı şekillerde görebiliyor ve bir aygıt sürücüsünü kullanan cihazları listeleyerek isterlerse bu sürücüyü silebiliyorlar.

Aygıt Yöneticisi şu anda bir aygıtı kaldırırken, diğer aygıtların bu sürücüyü kullanması durumunda işletim sisteminin kaldırma işlemini yapamayacağı konusunda uyarıyor. 

 
Bu problemi gidermek için kullanıcılar artık “Sürücüye göre cihazlar” görünümüne geçerek o sürücüyü kullanan cihazların listesini görebiliyorlar. Böylece, sorun çıkartma potansiyeli olan cihazları görmek ve onları ayrı ayrı sistemden kaldırmak mümkün oluyor.Bu yeni özelliğin, 2021 Sonbaharında gelmesi planlanan Windows 10 Sun Valley güncellemesinde olacağı düşünülüyor.

 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Microsoft yılda 2 sefer dağıttığı yapılarını zamanla emekliye ayırıyor. 1909’un yayınlanmasından bu yana Windows 10 yeni yapılarla yeni özelliklere kavuştu. 1909’a veda etme vakti geldi.

Microsoft, Windows 10 1909’un desteğini sonlandırıyor

Netflix, İskandinav mitolojisine dayanan popüler fantastik dizisi Ragnarok'un 2. sezon ilk fragmanını yayınladı. 1 dakika uzunluğundaki fragman, ikinci sezonda gerilimin ve aksiyonun eksik olmayacağını gösteriyor.

Netflix, Fantastik Dizisi Ragnarok’un 2. Sezon İlk Fragmanını Yayınladı [Video]