Yeni James Bond ne zaman gelecek ve kim olacak? Seri yapımcısı konuştu!
 1. Anasayfa
 2. Sinema

Yeni James Bond ne zaman gelecek ve kim olacak? Seri yapımcısı konuştu!

0

No Time to Die filminin ardından James Bond rolünü bırakan Daniel Craig’in ardından kim geleceği, serinin yapımcısı tarafından konuşuldu.


Daniel Craig’in James Bond olarak görev yaptığı dönem, serinin tarihinde önemli anlara sahne oldu. Craig, 2007 yapımı “Casino Royale” ile başlayarak seriyi yeniden canlandırdı, ana akımın dikkatini çekti ve kendi profilini yükseltti.

2021 yapımı “No Time to Die “ın ardından, bir sonraki James Bond ile ilgili spekülasyonlar başladı

Ancak yapımcılar hâlâ James Bond’un geleceğini nasıl şekillendirecekleri konusunda kafa yoruyor. Serinin önemli isimlerinden Barbara Broccoli, Craig’in yaklaşık yirmi yıl önceki çıkışından bu yana Bond’u gelişen dünyayla uyumlu hale getirmek için çalıştıklarını açıkladı. Craig’in canlandırdığı karakter “21. yüzyıl kahramanı” olarak çağa ayak uyduran bir vizyona sahipti. Şimdiki zorluk ise bu vizyonu yeni yineleme için tanımlamakta yatıyor.


Broccoli, Soğuk Savaş’tan sonra seriyi çevreleyen şüpheciliği hatırlatarak bu endişelerin ne kadar yanlış değerlendirildiğini vurguladı. Bond filmlerinin çağdaş ortamlarını yansıttığını vurgulayarak bir sonraki aşamada yeniden keşfedilme ihtiyacının altını çizdi.

Belirsizliğe rağmen net olan bir şey var: Bond televizyona dizi olarak gelmeyecek. Son yıllarda pek çok film televizyona uyarlanmış olsa da Broccoli’nin Bond’u bu yöne çekmek gibi bir niyeti yok.

“007: Bir Milyona Giden Yol” reality şovu dışında, sinemada gösterime girecek filmlere odaklanılıyor. Broccoli, bir Bond filmi için gerekli olan kapsamlı taahhüdün birkaç yıl boyunca tüm dikkatlerini gerektirdiğini ve televizyon uyarlamalarını daha az uygulanabilir bir seçenek haline getirdiğini açıkladı.

 
Reality şov, Bond 26 ve 27’nin nihai olarak vizyona girmesine kadar geçen sürede hayranların ilgisini çekecek eğlenceli bir çaba olarak hafif bir oyalama işlevi görüyor. Özünde, Bond deneyiminin kalbi sinema perdesinin ihtişamına dayanmaya devam ediyor ve bu gelenek ikonik casusun mirasının gelecek bölümlerinde de devam edecek.

Kim olacağı konusunda Broccoli bir şey söylemese de ortada dönen spekülasyonlar arasında bir tanesi çok öne çıkıyor: Idris Elba. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir