Yeni iPhone’da Siri, Çağırma Tuşu!

yeni iPhone modelinde fiziksel bir Touch ID tuşuna yer verilmeyeceğini  sızıntı duyumlardan öğrenen kullanıcıların akıllarına  yeni iPhone’da Siri’nin nasıl çalışacağı sorusunu getiriyor.
Home butonu ile Siri’yi aktif edebilen iPhpne kullanıcıları aynı zamanda “Hey Siri “komutu ile iPhone 6s ‘ten beri ana ekran tuşunu kullanmadan Siri’yi çağırabilmekteler.Ancak son duyumlar yeni iPhone’da  Home tuşunun bulunmayacağını düşündürüyor..Apple’ın Siri için çözümü ise kullanıcıların alışkanlıklarını değiştirecek sanırım..
12 Eylül’de tanıtılacak olan yeni iPhone’nun duyumlanan bilgilere göre fiziksel bir Home butonu olmaması üzerine Apple;Siri’yi yeni iPhone’nunda, güç tuşuyla çalıştırmayı planlıyor. 
 Guilherme Rambo,  Apple ürünlerinden iPhone 8i, HomePod’u ve 4K Apple TV gibi ürünler de güç tuşu kullanılarak Siri’yi aktif edebileceğimizi belirtti.
Güç tuşuna Siri’yi çalıştırma özelliği eklenerek  düğmenin işlevselliği de artmış durumdaBazı kullanıcılar Siri’yi istemeden aktif edebilirlerKullanıcılar için olabilecek bu duruma nasıl bir çözüm bulacağını 12 Eylül’de yeni iPhone ile birlikte açıklamasını bekliyoruz.

Yazar gultasarim

Cum.unv.elektronık mezunu gultasarim.com kurucusu ve editörü ayrıca
Wordpress,Blogger,Tumblr,Google Sites,Sosyal Medya ,Seo alanlarda profesyonel çözümler üreticisi..

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Çift Kameralı Galaxy J7

Instagram hesapları neden kayboluyor