Yeni hızlı ayarlar Gmail düzeninizi optimize etmenize yardımcı olur

Gmail’in sizin için doğru görünmesini ve hissetmesini sağlamak için farklı düzenleri, ayarları ve temaları kolayca bulmanıza ve kullanmanıza yardımcı olan hızlı bir ayarlar menüsü ekliyor.

Gmail'in sizin için doğru görünmesini ve hissetmesini sağlamak için farklı düzenleri, ayarları ve temaları kolayca bulmanıza ve kullanmanıza yardımcı olan hızlı bir ayarlar menüsü ekliyor.

Gmail‘in sizin için doğru görünmesini ve hissetmesini sağlamak için farklı düzenleri, ayarları ve temaları kolayca bulmanıza ve kullanmanıza yardımcı olan hızlı bir ayarlar menüsü ekliyor.

Ayarlar‘ı tıkladığınızda artık gerçek gelen kutunuzun yanında farklı arayüzler, gelen kutusu türleri ve görüntüleme seçenekleri göreceksiniz. Bir seçenek belirlendiğinde, gelen kutusu hemen güncellenir, böylece seçenekleri karşılaştırabilir ve ayarların gerçek zamanlı olarak nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

Tam ayarlar menüsüne, yeni hızlı ayarlar menüsünün üst kısmındaki “Tüm ayarları görüntüle” düğmesini tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Google, Gmail‘in, arayüzü, görünümü ve hissi özelleştirmek için birçok seçeneğe ve arayüzün nasıl çalışmak istediğinize göre kişiselleştirildiğinden ve optimize edildiğinden emin olmak için diğer ayrıntılara sahiptir. Bunlar:

  • Görüntülenen metin ve bilgilerin yoğunluğunu özelleştirme
  • E-postaları akıllıca önceliklendirmeye ve düzenlemeye yardımcı olmak için farklı bir gelen kutusu türü seçme
  • E-posta içeriklerini hızlı bir şekilde görmek için okuma bölmeleri ekleme
  • Gelen kutunuzun görünümünü ve hissini kişiselleştirmek için temalar 

Bu seçenekleri bulmayı kolaylaştırıyor ve gerçek zamanlı olarak keşfetmenizi sağlıyor, böylece gerçek gelen kutunuz ayarın tam olarak ne yapacağını göstermek için hemen güncellenir. Bunun Gmail’i sizin için en iyi şekilde ayarlamayı kolaylaştırdığını umuyor.

 
Bu güncellemenin, tam Gmail ayarları menüsünde bulunan ayarlara erişmenin daha kolay bir yolunu eklediğini unutmayın. Yeni ayar yoktur ve bu güncelleme ile kullanıcıların mevcut ayarları değiştirilmeyecektir. Yeni hızlı ayarlar menüsünün üst kısmındaki “Tüm ayarları görün” düğmesini tıklayarak tüm ayarlar menüsünü görebilirsiniz.


26 Mayıs 2020‘den itibaren aşamalı olarak ( bu özellik görünürlüğü 15 güne kadar sürebilir.) 22 Haziran 2020‘den itibaren aşamalı olarak herkes tarafından görülür. 

 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Yardımcı medya oynatma kontrolü ve yeniden adlandırılabilir sanal masaüstü bilgisayarlarla Chrome OS 83 yayınlandı

Yardımcı medya oynatma ve yeniden adlandırılabilir sanal masaüstü Chrome OS 83 yayınlandı

1 Haziran 2020'de eski WordPress.com düzenleyicisi kullanımdan kaldırılıyor ve daha yeni ve daha güçlü WordPress blok düzenleyicisine geçiliyor.

WordPress Blok Düzenleyicisine Merhaba Deyin