1. Ana Sayfa
  2. Genel

Yeni Google Sites’de artık Bulut Arama Uygulamasını Gömebilirsiniz

Yeni Google Sites’de artık Bulut Arama Uygulamasını Gömebilirsiniz
+ - 0
Yeni Google Sites‘inize şimdi Cloud Search‘ü  yerleştirin. Yeni Google Sites‘e bir Bulut Arama entegrasyonu ekleniyor. 
 

Site kullanıcıları artık site içi aramayı Cloud Search ile değiştirebilir veya sitenin başlığına, gövdesine veya altbilgisine her zaman açık bir Bulut Arama kutusu ekleyebilir.

Google Arama’da olduğu gibi diğer Google Sitelerinde de içerik bulmalarına izin vererek daha güçlü bir arama yapacaktır. Arama sonuçları, site görüntüleyenler tarafından doğrudan yeni Google Site’nin içinden alınabilir.

Site editörleri, Cloud Search’ü yeni Google Sites’ta kullanma hakkında daha fazla bilgi edinmek için Yardım Merkezini kullanabilir.

Yöneticiler, Bulut Arama‘nın “Google Sites Arama Uygulaması” nı kullanarak arama yapmasını istedikleri veri kaynaklarını yapılandırabilir. Google Sites Arama Başvurusu, Ocak ayı sonlarında Yönetici Konsolu‘ndan kullanıma sunulacak. Yayına başladığında bu blog yayınını güncellenecek.

(isteğe bağlı): Bir Google Sites sitesinde arama yapın

  • Bir Google Sites sitesine gidin.
  • Sağ üstte, Ara simgesini tıklayın.
  • Bir arama metni yazın ve Enter’a basın.

 

Denemek için Şimdi Arayın: → Site içi Makaleler:

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap