yapay zekanın Pikselinizi daha kullanışlı hale getirmesinin 7 yolu
 1. Anasayfa
 2. Yapay zeka

yapay zekanın Pikselinizi daha kullanışlı hale getirmesinin 7 yolu

0

Google; Yapay zeka alanındaki çalışmalarımız, Pixel gibi ürünlerimizi olabildiğince kullanışlı hale getirmemize yardımcı oluyor. Pixel’inizi yabancı bir dili çevirmek, fotoğrafları düzenlemek veya gürültülü bir alanda telefon görüşmesi yapmak için kullanıyor olsanız da, AI zaten günlük anları kolaylaştırıyor.

Çoğunlukla Google Tensor’un özel yapım yongasıyla mümkün olan AI’nın Pixel‘i daha iyi hale getirmesinin yedi yolu.

 1. Sihirli Silgi, neredeyse mükemmel çekimleri düzeltmenizi sağlar. Fotoğraflarınızdaki istenmeyen dikkat dağıtıcıları (arka plandaki yabancılar veya telefon kabloları gibi) tanımlamak ve kaldırmak için makine öğrenimini kullanır. Daha sonra hepsini bir kerede silmeyi seçebilir veya tek tek kaldırmak için simgesine dokunabilirsiniz. Ayrıca, fotoğraftan istediğinizi daire içine alabilir veya fırçalayabilirsiniz ve Magic Eraser, tam olarak neyi kaldırmaya çalıştığınızı belirlemek için makine öğrenimini kullanır.
Bu, Arches Ulusal Parkı, Utah, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Hassas Kemerdir - etrafındaki insanlarla

Arches Ulusal Parkı, Utah, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Hassas Kemer, etrafındaki insanlarla birlikte

Bu, Arches Ulusal Parkı, Utah, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Hassas Kemerdir - etrafında hiç insan yoktur

Arches Ulusal Parkı, Utah, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Hassas Kemer, etrafında insanlar olmadan

2. Photo Unblur, bulanık fotoğraflarınızı yalnızca birkaç dokunuşla odak haline getirmenize yardımcı olur — yalnızca Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’da bulunan yeni bir özellik. Geliştirdiğimiz cihaz üzerinde çalışan bir model kullanarak, tüm fotoğrafın ve içindeki tüm yüzlerin kalitesini artırmak için bulanıklığı ve görsel gürültüyü algılar ve azaltır. Bu, Pikselde çekilmeyen fotoğraflarda bile çalışır – böylece büyükanne ve büyükbabalarınızın veya çocuklarınızın fotoğraflarını geri yükleyebilirsiniz.

Amy Schumer, Giannis Antetokounmpo ve Doja Cat ile Resmi Google #FixedOnPixel SB Reklamı 2023

1:31

3. Gerçek Ton, daha fazla ten tonunu “görmek ve anlamak” ve onları güzel, özgün ve daha doğru bir şekilde temsil etmek için bir tür yapay zeka olan bilgisayar görüşünü kullanır. Real Tone’un Pixel Camera’nın ten tonlarını işleme biçimindeki iyileştirmeleri, fotoğrafçılar, görüntü yönetmenleri ve renk uzmanları da dahil olmak üzere harici görüntü uzmanlarıyla ortaklaşa, kameralarımızı test etmek ve veri kümemizi öncekinden 25 kat daha fazla renkli insan görüntüsü içerecek şekilde genişletmek için geliştirildi.

4. Super Res Zoom, birden fazla çekimden ayrıntıları birleştirir ve görüntü kalitesini ve netliğini artırmak için bunları birbirine diker. Tüm bunlar, donanım ve yazılım karışımı sayesinde mümkündür. Böylece kullanıcılar uzaktan keskin, kaliteli görüntüler elde edebilecekler, böylece arkadaşları onlara spor kahramanınızın çektiğiniz fotoğraflarını gösterdiklerinde sahada olduklarını düşünecekler.

Eylemde Süper Çözünürlüklü Yakınlaştırmaya bir örnek.

5. Arama Yardımı özellik paketi, akıllı telefonlarımızın orijinal “özelliği” ile ilgili bazı yaygın sorunları çözmek, arama yapmak ve almak için Google aı’yı kullanır. Net Arama, rüzgarlı sokaklardan gürültülü restoranlara kadar arka plan gürültüsünü filtrelemek için makine öğrenimini kullanarak hattın diğer ucundaki kişiyi kolayca duymanıza yardımcı olur. Arama Ekranı, cihazdaki modelleri kullanırken, telefonu açmadan önce bilinmeyen bir numaranın kimi ve neden aradığını bilmenizi sağlar.

Bir akıllı telefondaki arama yardımı özelliğinin bir gösterimi.

6. Kılavuzlu Çerçeve, kör olan veya az gören kullanıcıların özçekimleri yakalamasına yardımcı olur. Öne bakan kamerayı, bilgisayar görüşünü ve Google’ın Geri Bildirim modunu kullanarak, herkesi çerçeveye almak için kamerayı nasıl eğip döndüreceğinize dair net talimatlar vererek (“telefonunuzu biraz sola hareket ettirin” gibi) bir selfie çekmenize yardımcı olur.

# MadeByGoogle 2022: Pixel 7 ve Pixel 7 Pro'da Kılavuzlu Çerçeve

2:39

7. Canlı Çeviri, bir uygulama olmadan ve internet bağlantısı olmadan gerçek zamanlı çeviri sağlar-yalnızca metin tabanlı değil, aynı zamanda konuşulan kelimeler, canlı sesi bir hoparlörden diğerine yorumlar. Bu, kamerayı bir işarete veya menüye yönlendirerek başka bir dilde metin okuyabileceğiniz veya ana dilinizde olmayan bir videoyu Canlı Altyazıyla izleyebileceğiniz anlamına gelir. Ve Google Tensörü sayesinde bir ağ ve sunucu üzerinden değil, cihaz üzerinde

 çalışabilir.

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir