Yapay zekalı Microsoft Edge tarayıcı için büyük bir güncelleme geliyor
 1. Anasayfa
 2. Genel

Yapay zekalı Microsoft Edge tarayıcı için büyük bir güncelleme geliyor

0

Microsoft, Edge tarayıcısına daha öne hiç olmadığı kadar yoğunlaşmış durumda. Yazılım devi Edge’e tarayıcı içi görsel düzenleme özelliği gibi büyük yenilikler getiriyor.

Microsoft, Edge web tarayıcısına kısa süre içinde bazı büyük özellik güncellemeleri getirecek. Microsoft halihazırda yeni yapay zeka destekli Bing Image Creator’ı Edge kenar çubuğuna eklemişti. Bundan daha önce de Bing arama motorunun ChatGPT benzeri sohbet modunu da kenar çubuğuna eklemişti. Şimdi ise daha fazlası geliyor.

Edge’e önemli yenilikler geliyor

 
Microsoft, yayınladığı blog gönderisinde Edge’e yakında tarayıcının içinden web görüntülerini hem kaydetme hem de düzenleme yeteneği ekleyeceğini duyurdu. Böylece bir dizi üçüncü parti edit uygulamasına ihtiyaç kalmayacak. Bu özellik ile PC veya MacOS’ta tarayıcı içinde herhangi bir web görüntüsünü sağ tıklayarak düzenlemek mümkün olacak. Bu menüden kırpma, ışık, renk ve filtreler eklenebilecek.

Edge’e gelen bir diğer yeni özellik ise Drop olarak adlandırılıyor. Edge kenar çubuğuna dahil ediliyor ve Edge’e bir cihazdan başka bir cihaza fotoğraf, not ve diğer dosyaları paylaşma yeteneği kazandırıyor. Bunun yanında Edge’in verimlilik modunda da bazı iyileştirmeler yapılıyor. Örneğin dizüstü bilgisayarınızın pili bitiyorsa Edge otomatik olarak pil kullanımını azaltmak için verimlilik moduna giriyordu. Şimdi ise iki yeni mod ekleniyor: Dengeli Tasarruf ve Maksimum Tasarruf. Tüm bu özelliklerin önümüzdeki Edge sürümlerinde gelmesi bekleniyor.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir