Yapay Zeka Odaklı İnternet Tarayıcısı ‘Opera One’ Yayınlandı: İşte Özellikleri
 1. Anasayfa
 2. Genel

Yapay Zeka Odaklı İnternet Tarayıcısı ‘Opera One’ Yayınlandı: İşte Özellikleri

0

Opera’nın yapay zeka odaklı yeni internet tarayıcısı “Opera One”, erken erişim kapsamında kullanıcıların hizmetine sunuldu. Yerleşik olarak ChatGPT entegrasyonu sunan tarayıcı, ilgi çekecek gibi görünüyor.

1995 yılından beri hayatımızda olan internet tarayıcısı Opera için bugün yeni bir dönem başladı. Geliştirici ekip, yapay zeka odaklı araçlara odaklanan “Opera One” isimli yeni internet tarayıcısını erken erişime açtı. Opera One, sunduğu özelliklerle kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaracak gibi görünüyor.

Opera One, bugüne kadar alıştığımız Opera tasarımından oldukça farklı bir görünüşe sahip. Yapay zeka odaklı teknolojiler ve eklentiler için arayüzü boş bırakmayı tercih eden geliştiriciler, bu sayede özelleştirme için maksimum alan sağlamış durumdalar. Kullanıcılar, halihazırda yayınlanmış olan veya gelecekte yayınlanacak yapay zeka araçlarını tek tek veya “sekme adaları” olarak isimlendirilen kategoriler altında diledikleri gibi yerleştirebilecekler.

Opera One işte böyle görünecek

Opera One

Opera One’ın dikkat çekici özellikleri var. Bunlardan bir tanesi, bu tarayıcının sekmeleri otomatik olarak gruplandırabiliyor olması. Diyelim ki Opera One’da bir yandan Steam ve Epic Games gibi oyun odaklı internet sitelerini, diğer yandan da Google Doküman ve E-Tablolar gibi hizmetleri açtınız. Tarayıcı otomatik olarak Steam ve Epic Games’i bir grup haline getirecek.

ChatGPT, Opera One’ın bir parçası!

ChatGPT

Son dönemlerin en popüler yapay zeka araçlarından ChatGPT, Opera One’ın dahili bir parçası. Tarayıcıyı indiren kullanıcılar, bu sohbet botunu anında kullanmaya başlayabiliyorlar. Ayrıca ChatGPT benzeri bir araç olan ChatSonic de bu internet tarayıcısında aktif olarak kullanılabiliyor.

Opera One tanıtım videosu

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir