Yapay zeka dopinginin ardından Microsoft Bing ve Edge indirmeleri fırladı
  1. Ana Sayfa
  2. Yapay zeka

Yapay zeka dopinginin ardından Microsoft Bing ve Edge indirmeleri fırladı

0

Microsoft kısa süre önce Bing arama motoru ve Edge tarayıcısına yeni yapay zeka özellikleri eklemişti. Duyurunun ardından Bing indirmeleri 10 kat artarken, Edge en popüler uygulamalar arasına girdi.

Microsoft’un ChatGPT entegrasyonuna sahip yeni Bing arama hizmetini tanıtmasının ardından App Store’daki Bing uygulamasının indirme sayısı hızla arttı. Aynı şey yapay zeka tabanlı yeni özelliklerle donatılan Edge tarayıcısı için de geçerli.
 
Açıklanan değişiklikler kullanıcıları memnun etmişe benziyor. Zira ABD App Store’da Bing uygulaması tüm ücretsiz iPhone uygulamaları arasında 12. sıraya yükselirken, Microsoft Edge tarayıcısı yardımcı program kategorisinde en popüler üçüncü uygulama oldu.
 

Bing indirmeleri dünya genelinde 10 kat arttı

Tüm bunlara ek olarak araştırma firması data.ai‘nin paylaştığı verilere göre Bing uygulamasının dünya genelinde yeni indirilme sayısında 10 kat artış meydana geldi. Microsoft yapay zeka duyurularını Salı günü gerçekleştirdiği etkinlikte yapmıştı.

Bing ve Edge uygulamalarına yönelik talep patlaması, tüketicilerin bu yeni yapay zeka özelliklerine önemli bir ilgi gösterdiğini ortaya koydu. Kullanıcılar söz konusu özelliklere erişmek için yeni arama motorlarını ve diğer tarayıcıları denemeye istekli görünüyor.

 

Kaynak:https://techcrunch.com/2023/02/08/bings-previously-unpopular-app-sees-a-10x-jump-in-downloads-after-microsofts-ai-news/ 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap